Të gjitha lajmet

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

Belgjika me goleadë në TOP 16

23 Qershor, 2018 @14:56

Belgjika
Tunizia
Belgjika 5 : 2 Tunizia
E. Hazard (P) 6', 51' R. Lukaku 16', 45', M. Batshuayi 90' 18' D. Bronn, 90' W. Khazri

Otkrytiye Arena, Moskë
Belgjika me goleadë në TOP 16

Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës 3-0, Belgjika ka vazhduar me ritëm të njejtë edhe ndaj Tunizisë sot, duke i mposhtur veriafrikanët me rezultat 5-2.

Hazard

Dy fitore nga dy ndeshjet e para, kualifikoi Belgjikën në 16 ekipet më të mira të Botërorit që tash, ndërsa në përballjen e fundit, që është edhe derbi i grupit, ndaj Anglisë, do të luftohet për vendin e parë.

ORARI dhe TABELAT

Sa i përket lojës, Eden Hazard hapi serinë e golave për Belgjikën nga penalltia, 1-0. Më pas Romelu Lukaku ngriti epërsinë në 2-0, ndërsa tunizianët kthyen shpresat me golin e shpejt të Dylan Bronnit, 2-1.

Lukaku

Por, Lukaku i disponuar nuk la shokët të shkojnë në pushim nën ethe, duke shënuar për 3-1 në kohën shtesë së pjesës së parë. Në pjesën e dytë Hazard dhe zëvendësuesi i tij, Mitchy Batshuayi shënuan për 5-1, para se Walid Khazri përcaktoi përfundimtaren 5-2.

Belgium vs Tunis

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 Qershor, 2018 @14:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 Qershor, 2018 @11:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @21:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka...

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 Qershor, 2018 @21:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për...

GRUPI E: SERBIA - ZVICRA

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Foto: FIFA/fb; Squawka; Mediaset

22 Qershor, 2018 @20:45

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me golat e tyre në pjesë të...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Zvicra

22 Qershor, 2018 @18:13

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Serbisë dhe të...

GRUPI D: NIGERIA - ISLANDA

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

22 Qershor, 2018 @17:52

Nigeria e mposhti Islandën me rezultat 2-0. Kësaj fitoreje u gëzua...

PREJ SEVILJËS NË ROMË

Edhe një me origjinë shqipe te Lazio

22 Qershor, 2018 @15:25

Sot Lazio ka zyrtarizuar blerjen e re të skuadrës. Reprezentuesi...

11-SHET NIGERIA-ISLANDA

Formacionet: Nigeria-Islanda

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @15:13

Dueli i radhës në Grupin D zhvillohet mes Nigerisë dhe Islandës....

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 Qershor, 2018 @14:57

Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore...

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 Qershor, 2018 @14:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 Qershor, 2018 @11:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @21:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka...

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 Qershor, 2018 @21:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për...

GRUPI E: SERBIA - ZVICRA

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Foto: FIFA/fb; Squawka; Mediaset

22 Qershor, 2018 @20:45

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me golat e tyre në pjesë të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018