Të gjitha lajmet

BENFICA - DORTMUND

Benfica fiton, shpreson në kualifikim

Benfica fiton, shpreson në kualifikim

14 Shkurt, 2017 @23:26

Benfica
Borussia Dortmund
Benfica 1 : 0 Borussia Dortmund
K.Mitroglou 48'

Estádio da Luz (Lisabon)

Në takimin që morri më pak vëmendje sonte për shkak të Parisit e Barcelonës që po luanin në të njëjtin orar, Benfica e ka mposhtur Dortmundin me rezultat 1-0, në një takim i cili mund të thuhet se u dominua nga gjermanët.

Përkundër posedimit më të madh të topit dhe më shumë rasteve për shënim, Dortmundi u detyrua të pajtohet me humbjen, e cila erdhi nga goli i grekut Mitroglou pas një rrëmuje në zonë, gol i cili ishte i 13 për të në 13 takimet e fundit.

Përveç shumë rasteve për shënim gjatë lojës, Dortmundi e shpërdoroi edhe një penallti. Nga pika e bardhë i pasaktë u tregua Aubameyang, duke bërë kështu që Dortmundit t’i duhet domosdoshmërisht fitorja në ndeshjen e kthimit në ‘Signal Iduna Park’.

Në anën tjetër, Benficës për kualifikim i mjafton në barazim në ndeshjen e ardhshme, apo edhe një humbje minimale në rast se shënon të paktën një gol në terrenin mysafir.


Konstantinos Mitroglou Goal HD - Benfica 1… by Football—Live

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

14 Shkurt, 2017 @18:56

Në konsulltim me fansat në rrjetet sociale, Borozani.com ka...

MIQËSORE

Deçani mposht Istogun në miqësore

14 Shkurt, 2017 @17:58

Dy skuadrat që po luftojnë për mbijetesë në Ligën e Parë të...

PRISHTINA

Prishtina i kthehet stërvitjeve

Foto: FC Prishtina

14 Shkurt, 2017 @17:15

Skuadra e Prishtinës i është kthyer stërvitjeve pas pushimit dy...

PËRZGJEDHËSI I KOSOVËS U21

Celina në pritje të futbollistëve jashtë vendit

BOROZANI

14 Shkurt, 2017 @17:00

Përzgjedhësi i përfaqësueses U21 të Kosovës, Erdogan Celina, ka...

PREMIER LEAGUE

Gabriel Jesus mungon 3 muaj

14 Shkurt, 2017 @16:55

Ylli i ri i Manchester Cityt dhe lojtari që i tregoi kualitetit e...

PËRFAQËSUESJA

Kosova U21 mposhtet nga Drita

Foto: FFK

14 Shkurt, 2017 @16:54

Në  kuadër të përgatitjeve të Përfaqësueses U-21 të Kosovës...

SHPRESAT

Seleksionimet e Moshave U-17 dhe U-13

Foto: FSHF

14 Shkurt, 2017 @13:58

Kanë nisur punë sipas një grafiku të planifikuar nga Sektori i...

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Pejic dhe Emini, nuk luajnë ndaj Tiranës

14 Shkurt, 2017 @11:24

Përballja e çerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndërmjet...

PARA NDESHJES: PARIS - BARCELONA

Pa Thiago Silvën ndaj Barcelonës

Parc des Princes, stadiumi i Paris St Germain.

14 Shkurt, 2017 @10:54

Paris St Germain do të kërkojë që të eliminojë Barcelonën në...

STADIUMET NË KONKURRIM

Aplikohet për finalen e Ligës së Kampionëve 2020

Foto: sportsfile

12 Nëntor, 2017 @17:52

UEFA ka zyrtarizuar ditë më parë se ka pranuar aplikacionet nga...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

Të gjitha lajmet nga Champions League