Të gjitha lajmet

KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 Shtator, 2017 @23:01

Kazakistani
Mali i Zi
Kazakistani 0 : 3 Mali i Zi
31' M. Vešović, 53' F. Bećiraj, 63' M. Simić

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në kuadër të kualifikimeve për Rusia 2018, ndërsa pejani Fatos Beqiraj ka shënuar njërin nga golat e fitores së reprezentacionit malazez.

TABELAT DREJT RUSIA 2018

Me këtë fitore, Mali i Zi mban gjallë shpresat dhe gjasat për kualifikim në Kampionatin Botëror, ndërsa pas humbjes së Polonisë nga Danimarka, Grupi E mbetet tejet interesant.

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 Shtator, 2017 @22:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra...

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 Shtator, 2017 @22:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë...

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 Shtator, 2017 @21:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së...

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 Shtator, 2017 @21:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi,...

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 Shtator, 2017 @20:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në...

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 Shtator, 2017 @10:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat...

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

31 Gusht, 2017 @23:23

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me...

KUALIFIKIMET U21

Humbje minimale në minutat shtesë e Shqipërisë U21 nga Irlanda Veriore U21

Pamje nga ndeshja e sontme Irlanda U21 - Shqipëria U 21/ Foto: North Ireland FA

31 Gusht, 2017 @22:59

Kombëtarja U21 e drejtuar nga Alban Bushi është mposhtur nga...

FRANCA - HOLANDA

Francë e fuqishme, Holanda rrezikon Botërorin

Foto: Squawka

31 Gusht, 2017 @22:34

Me futboll të bukur dhe lojë shembullore, përfaqësuesja e...

PËRFAQËSUESJA

Kosova arrin në Zagreb, kjo është agjenda

Foto; FFK

31 Gusht, 2017 @21:08

Përmes një komunikate zyrtare nga FFK-ja është bërë e ditur që...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018