Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

19 Prill, 2017 @16:53

Llapi
Drenica
Llapi 4 : 1 Drenica
Florim Bërbatovci 18' 60', Hamdi Namani 48' 69' Armend Abazi 90+'

Stadiumi "Zahir Pajaziti" - Podujevë
Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!
Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit e Drenicës, rezultat ky i cili bën që Llapi të kualifikohet për në finalen e Kupës, me ndeshjen e parë në Skenderaj që kishte përfunduar 0-0.

Serinë e golave për llapjanët e hapi Florim Bërbatovci, i cili qëlloi saktë nga afërsia pas pasimit fenomenal të Berat Hysenit. Gola të tjerë nuk pati dhe pjesa e parë u mbyll 1-0.

SKEMA KUPA E KOSOVËS

Me të filluar pjesa e dytë, epërsia e Llapit u dyfishua. Ishte kapiteni Hamdi Namani ai që shënoi me portën e zbrazët pas një akcioni të ndërtuar shkëlqyeshëm, për t’i dhënë kështu Llapit epërsinë 2-0. Në anën tjetër, Drenica e kërkoi golin pas golit të dytë të vendasve, mirëpo ngushtimi i epërsisë nuk erdhi. Përkundrazi, ishin llapjanët ata që shënuan edhe dy herë të tjera deri në fund të takimit përmes Bërbatovcit e Namanit, të cilët takimin e mbyllin me nga 2 gola secili. Kur ndeshja veçse ishte e mbyllur, Armend Abazi i mysafirëve e gjeti golin e nderit për skuadrën e tij, duke bërë kështu që epilogu final i takimit të jetë 4-1.

Në finale, Llapi kërkon dalje në garat evropiane në përballje ndaj Besës, e cila u kualifikua pasi mposhti me rezultat të thellë 6-0 skuadrën e Trepçës.

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 Prill, 2017 @10:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i...

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 Prill, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se...

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 Prill, 2017 @10:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një...

MANUEL NEUER

Neuer ka thyer këmbën!

Foto: fcbayern/ twitter

19 Prill, 2017 @9:29

Portieri i Bayern Munchenit, që po cilësoset si ndër më të...

PARA NDESHJES: MONACO-DORTMUND

Dortmund llogaritet favorit përsëri!

Fotot: uefa.com

19 Prill, 2017 @8:53

Sikurse në ndeshjen e parë që e humbën 3-2 në shtëpi, ashtu...

PARA NDESHJES: BARCELONA-JUVENTUS

A do ta bëjnë edhe kundër Juventusit?

Foto: fcbarcelona+juventus/facebook

19 Prill, 2017 @8:21

Sonte zhvillohet përballja e madhe e Ligës së Kampionëve...

CRISTIANO RONALDO NË KRYE

TOP shënuesit në garat e UEFA-së

18 Prill, 2017 @23:59

Pas ndeshjes së sontme, ku Cristiano Ronaldo arriti të shënojë...

TREPÇA '89 - LIRIA

Trepça ‘89 fiton, prishet seria e Lirisë

29 Tetor, 2017 @15:59

Pas 6 ndeshjeve radhazi pa humbje, seria e Lirisë është ndalur nga...

VËLLAZNIMI - DRENICA

Visar Berisha nxjerr Drenicën me pikë nga Gjakova

Foto: FC Vëllaznimi (29.10.2017)

29 Tetor, 2017 @15:58

Në praninë e afro 2000 shikuesve, Vëllaznimi e Drenica barazuan me...

LLAPI-VLLAZNIA

Përmbysje për lidership, Llapi shkëlqen në fund

29 Tetor, 2017 @15:44

Llapi është treguar i pamëshirshëm ndaj Vllaznisë së Pozharanit...

DRITA-BESA

Pas 3 barazimeve, Drita fiton

29 Tetor, 2017 @15:44

Skuadra e Dritës së Gjilanit i është kthyer fitores pas 4 xhirove...

PRISHTINA-FLAMURTARI

Prishtina rikthen lidershipin me fitore

Foto: prishtinafc.com

28 Tetor, 2017 @15:10

Pas barazimit në xhiron e kaluar ndaj Dritës, Prishtina i është...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga