Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

19 Prill, 2017 @15:53

Llapi
Drenica
Llapi 4 : 1 Drenica
Florim Bërbatovci 18' 60', Hamdi Namani 48' 69' Armend Abazi 90+'

Stadiumi "Zahir Pajaziti" - Podujevë
Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!
Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit e Drenicës, rezultat ky i cili bën që Llapi të kualifikohet për në finalen e Kupës, me ndeshjen e parë në Skenderaj që kishte përfunduar 0-0.

Serinë e golave për llapjanët e hapi Florim Bërbatovci, i cili qëlloi saktë nga afërsia pas pasimit fenomenal të Berat Hysenit. Gola të tjerë nuk pati dhe pjesa e parë u mbyll 1-0.

SKEMA KUPA E KOSOVËS

Me të filluar pjesa e dytë, epërsia e Llapit u dyfishua. Ishte kapiteni Hamdi Namani ai që shënoi me portën e zbrazët pas një akcioni të ndërtuar shkëlqyeshëm, për t’i dhënë kështu Llapit epërsinë 2-0. Në anën tjetër, Drenica e kërkoi golin pas golit të dytë të vendasve, mirëpo ngushtimi i epërsisë nuk erdhi. Përkundrazi, ishin llapjanët ata që shënuan edhe dy herë të tjera deri në fund të takimit përmes Bërbatovcit e Namanit, të cilët takimin e mbyllin me nga 2 gola secili. Kur ndeshja veçse ishte e mbyllur, Armend Abazi i mysafirëve e gjeti golin e nderit për skuadrën e tij, duke bërë kështu që epilogu final i takimit të jetë 4-1.

Në finale, Llapi kërkon dalje në garat evropiane në përballje ndaj Besës, e cila u kualifikua pasi mposhti me rezultat të thellë 6-0 skuadrën e Trepçës.

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 Prill, 2017 @9:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i...

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 Prill, 2017 @9:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se...

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 Prill, 2017 @9:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një...

MANUEL NEUER

Neuer ka thyer këmbën!

Foto: fcbayern/ twitter

19 Prill, 2017 @8:29

Portieri i Bayern Munchenit, që po cilësoset si ndër më të...

PARA NDESHJES: MONACO-DORTMUND

Dortmund llogaritet favorit përsëri!

Fotot: uefa.com

19 Prill, 2017 @7:53

Sikurse në ndeshjen e parë që e humbën 3-2 në shtëpi, ashtu...

PARA NDESHJES: BARCELONA-JUVENTUS

A do ta bëjnë edhe kundër Juventusit?

Foto: fcbarcelona+juventus/facebook

19 Prill, 2017 @7:21

Sonte zhvillohet përballja e madhe e Ligës së Kampionëve...

CRISTIANO RONALDO NË KRYE

TOP shënuesit në garat e UEFA-së

18 Prill, 2017 @22:59

Pas ndeshjes së sontme, ku Cristiano Ronaldo arriti të shënojë...

LLAPI - DRENICA

Drenica e Lushtakut befason Llapin e Sokolit

19 Gusht, 2018 @18:04

Njëri ndër rezultatet më befasueses të ditës së sotme e ndoshta...

FLAMURTARI - FERIZAJI

Shillova mjaftoi për start me fitore

19 Gusht, 2018 @18:00

Flamurtari i Arsim Thaqit ka nisur me fitore Superligën. Ekipi...

LIRIA - BALLKANI

Ballkani fillon me pikë të arta

19 Gusht, 2018 @17:57

Skuadra e Ballkanit ka shënuar fitore të merituar në Prizren sot,...

DRITA - KEK

Kampionia e nis bindshëm

19 Gusht, 2018 @17:50

Kampionia e Kosovës, Drita, ka nisur bindshëm stinorin e ri të...

ERVIS KAJA

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

19 Gusht, 2018 @15:23

Vetëm disa orë para se të nis stinorin e ri të Superligës,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga