Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOSOVËS

Berisha çon Melbournin në finalen e madhe

Berisha çon Melbournin në finalen e madhe

30 Prill, 2017 @10:20

Berisha çon Melbournin në finalen e madhe

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, me golin e shënuar në minutën e 70 të ndeshjes sot për ekipin e tij, Melbourne Victory, ka siguruar finalen e madhe të elitës së futbollit australian.

Melbourne Victory mposhti Brisbane Roarin në gjysmëfinale, 1-0, me golin e vetëm nga Berisha, që shënoi me kokë.

Finalja e madhe e Australisë luhet më 7 maj, në ora 9 të mëngjesit me kohën e Kosovës, ku ekipi i Berishës ndeshet me Sydneyin.


Besart Berisha Goal HD - Melbourne Victory 1… by Football—Live

berisha

ESPANYOL - BARCELONA

Barça rimerr kreun

29 Prill, 2017 @22:12

Fitorja me rezultat 3-0 ndaj rivalit lokal, Espanyol, e ka kthyer...

BUNDESLIGA

I pesti radhazi, Bayerni kampion i Gjermanisë!

29 Prill, 2017 @19:40

Për të pestën herë radhazi dhe për herën e 27 në histori,...

PAS HUMBJES

Shkarkohet Tovërlani!!!

29 Prill, 2017 @19:17

Kampioni aktual i Kosovës, Feronikeli, pas disfatës së sotme ndaj...

REKORD

Supertalenti Mbappe vendos rekord të ri!

29 Prill, 2017 @17:28

Me golin e shënuar sot në takimin që Monaco po e luan ndaj...

REAL - VALENCIA

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

29 Prill, 2017 @17:06

Pak ditë para sfidës gjysmëfinale ndaj Atletico Madridit në...

S'LAND-B'MOUTH

Pas 10 vitesh, bien nga Premier Liga

Fotografitë: premierleague.com

29 Prill, 2017 @16:56

Skuadra që drejtohet nga David Moyes, Sunderland, pas 10 vitesh do...

RAHOVECI-BALLKANI

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

29 Prill, 2017 @16:14

Rahoveci ka shënuar fitore aq shumë të kërkuar sot ndaj Ballkanit...

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 Prill, 2017 @16:09

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e...

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 Prill, 2017 @15:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 Prill, 2017 @14:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real...

MEDIA

McCarthy lëvdon talentin e Celinës

Ish-trajneri i Irlandës, Sunderlandit, Wolvesit dhe tash i Ipswichit, Mick McCarthy (58 vj.)

15 Janar, 2018 @15:10

Trajneri i Ipswich Townit, Mick McCarthy, ka lëvduar reprezentuesin...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Kosova në miqësore me lojtarët e Superligës

14 Janar, 2018 @19:27

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka arritur marrëveshje me...

LOKOMOTIVA ZAGREB

Lirim Kastrati debuton me fitore

14 Janar, 2018 @13:08

Reprezentuesi i shpresave të Kosovës, Lirim Kastrati, debutoi për...

BERSANT CELINA ME GOL

Celina ‘me bombë’ sjell fitoren ndaj Leeds

Foto: ITFC

13 Janar, 2018 @18:06

Skuadra e Ipswich Town në Championship ka arritur të shënojë...

PËRFAQËSUESJA

Vokrri cakton afatin për emërimin e trajnerit

Borozani / Arkiv

4 Janar, 2018 @11:15

Pas largimit të Albert Bunjakit, Kosova ende është në kërkim të...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja