Të gjitha lajmet

ATALANTA - JUVENTUS

Berisha pret penalltinë dhe prish serinë e Juventusit

Berisha pret penalltinë dhe prish serinë e Juventusit

1 Tetor, 2017 @22:41

Atalanta
Juventus
Atalanta 2 : 2 Juventus
M.Caldara 31', B.Cristante 67' F.Bernardeschi 21', G.Higuain 24'

Stadio Atleti Azzurri d'Italia (Bergamo)

Në takimin e fundit të xhiros në Serie A, Atalanta e ka ndalur Juventusin në barazim, ndërsa më meritori për këtë gjë ishte Etrit Berisha, gardiani prishtinas i Kombëtares Shqiptare.

Berisha e priti penalltinë e argjentinasit Dybala 6 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, duke mos e lejuar humbjen e skuadrës së tij dhe në të njëjtën kohë duke e prishur serinë e Juventusit prej 6 fitoreve radhazi në Serie A.

TABELA AKTUALE SERIE A

Pas 7 xhirove, Juventusi ka 2 pikë më pak se Napoli lider, kurse Atalanta momentalisht ndodhet në vendin e 11.

KONFERENCA PËR SHTYP, TË MARTËN

Lista e fundit e Bunjakit, të martën

BOROZANI/L.D.

1 Tetor, 2017 @22:07

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert...

MILAN-ROMA

Roma dridh karrigen e Montellës

Fotografitë: acmilan/ facebook

1 Tetor, 2017 @20:13

Një fitore e madhe e shënuar nga Roma e Eusebio Di Francescos në...

DEKLARATA E JOSËS

Josa i pakënaqur

Foto: prishtinafc.com

1 Tetor, 2017 @19:54

Trajneri i ri i Prishtinës, Mirel Josa, nuk është dukur i kënaqur...

DEKLARATA E BATATINËS

Reali, Barcelona dhe Llapi - kthehen fuqishëm

1 Tetor, 2017 @19:49

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vazhduar me deklaratat...

BARCELONA-LASPALMAS

Fitorja pa duartrokitje, për herë të parë në histori

Fotografitë: mundodeportivo

1 Tetor, 2017 @18:53

Barcelona ka mposhtur Las Palmasin 3-0 në Camp Nou sot. Ndeshja e...

BALLKANI-KOSOVA(P)

Ballkani pranë kreut

1 Tetor, 2017 @17:42

Fitorja e pestë e ekipit nga Suhareka, Ballkani, për të mbajtur...

MILAN-ROMA

Roma dridh karrigen e Montellës

Fotografitë: acmilan/ facebook

1 Tetor, 2017 @20:13

Një fitore e madhe e shënuar nga Roma e Eusebio Di Francescos në...

5 PËR FUNDJAVË!

Nga Anglia në Portugali, 5 për fundjavë!

30 Shtator, 2017 @12:06

1. West Bromwich – Watford (e shtunë, ora 4) Përkundër pesë...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

26 Shtator, 2017 @12:59

Pas ndeshjeve të zhvilluara në top ligat evropiane, kjo është...

SAMPDORIA - MILAN

Kuqezinjtë mposhten në ‘Luigi Ferraris’

24 Shtator, 2017 @14:15

Në takim e parë të ditës në Serie A, Milani është mposhtur me...

JUVENTUS-TORINO

Derbi i Juventusit, bashkëkryeson me Napolin

23 Shtator, 2017 @23:01

Juventus nuk e ka pasur problem të fitojë derbin e qytetit ndaj...

Të gjitha lajmet nga Serie A