Të gjitha lajmet

CHAMPION OF BIBL 2016/17

Beroe, kampion i ri i BIBL

Beroe, kampion i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @21:58

Kumanovo
BC Beroe
Kumanovo 73 : 77 BC Beroe
Marjan Janeski 15 pikë Brandis Ross 17 pikë

Skuadra nga Stara Zagora e Bullgarisë, Beroe, është kampion i ri i Ligës Ballkanike në basketboll.

Beroe sonte ka arritur të mposht edhe në ndeshjen e kthimit Kumanovën, 77-73, për tu stolisur me titullin e parë të kampionit në këtë ligë.

Fitorja e Beroes u pa në seriozitetin e lojës së treguar në çerek të parë të ndeshjes kur bullgarët morrën avantazhin 22-9, shto këtu edhe avantazhin e madh nga ndeshja e parë (29 pikë), Kumanovës iu pamundësua kthimi më tej.

SKEMA E BIBL DREJT FINALES

Brandis Ross ka qenë më efikasi te Beroe sonte me 17 pikë të shënuara, ndërsa u dalluan edhe Aaron Jones me 16 e Omari Gudul me 11 sosh.

Beroe

Beroe kështu, bëhet ekipi i tretë bullgar që arrin të triumfojë në BIBL, pas Rilskit dhe Levskit.

Kampione e fundit e BIBL ka qenë Sigal Prishtina, që triumfoi në stinorin e kaluar.

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @21:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @12:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të...

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @11:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:45

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi...

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

LEHTË NË GJYSMËFINALE

Finale e pritur në Play-Offin e Shqipërisë

18 Prill, 2017 @8:14

Skuadra e Tiranës dhe ajo e Vllaznisë, siç është pritur kanë...

NË KUMANOVË

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

BOROZANI/ A. Paçarizi

18 Prill, 2017 @7:49

Me përballjen që nis sonte në ora 19:00 në Kumanovë të...

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @20:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

DRITA-VUSHTRRIA

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

17 Prill, 2017 @13:29

Skuadra e Dritës ka shënuar mbrëmë një fitore shumë të...

AMB. BULLGARE - BASHKIMI

Reagon FBK

19 Dhjetor, 2017 @15:37

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka lëshuar një reagim...

REFERËT NDËRKOMBËTAR

Treshja kosovare referon Tiranën nesër

BOROZANI/ A. P./ Arkiv

19 Dhjetor, 2017 @13:09

Treshja e referëve nga Kosova, nesër do të referojë në kuadër...

VENDIMI I LIGËS BALLKANIKE

Bashkimi humb me rezultat zyrtar

BOROZANI/ A. P.

19 Dhjetor, 2017 @12:49

BIBL ka vendosur. Rilski Sportist e fiton ndeshjen ndaj Bashkimit me...

TERMINI I FUNDIT I VITIT

Tirana ndaj liderit, mbyll vitin në BIBL

Pamja nga ndeshja e kaluar ndërmhet Blokotehna-Tirana/ Foto: BIBL

18 Dhjetor, 2017 @13:47

Skuadra e Tiranës që do të ndeshet me liderin aktual të BIBL,...

KOMUNIKATË E BIBL

Anulohet ndeshja Rilski-Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

18 Dhjetor, 2017 @13:24

Faqja zyrtare e ligës ballkanike, ka bërë të ditur sot se ndeshja...

Të gjitha lajmet nga Balkan League