Të gjitha lajmet

PAS TRIUMFIT

Beroe ndjek trofeun e tretë këtë stinor!

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ BOROZANI/ A. Paçarizi

Beroe ndjek trofeun e tretë këtë stinor!

19 Prill, 2017 @12:40

Beroe ndjek trofeun e tretë këtë stinor!

Skuadra e Beroes, që mbrëmë triumfoi për herë të parë në histori të klubit në BIBL, më parë ka fituar edhe Kupën e Bullgarisë kur mposhti Academicun e Sofjes në finale.

Tash, trajneri i kësaj skuadre Lubomir Minchev ka treguar se edhe më i kënaqur do të ishte po të merrte edhe titullin e kampionit për të përfunduar stinorin më së miri.

SKEMA FINALE E BIBL 2016/17

“Natyrisht që jam i kënaqur me triumfin në Ligën Ballkanike. Ne aktualisht kemi arritur të triumfojmë në garën e parë dhe të dytë të stinorit, ndërsa tash na pret e treta, që është edhe më e vështira, por do të na kënaqte edhe më shumë,” ka thënë Minchev pas triumfit në BIBL, shkruan faqja zyrtare e kësaj lige sot.

CLIPPERS vs JAZZ @ GAME 2

Clippers barazon para se të bartet seria në Salt Lake City

foto:nba.com

19 Prill, 2017 @8:29

Los Angeles Clippers shfrytëzoi në mënyrë më të mirë mungesën...

RAPTORS - BUCKS @ GAME 2

Toronto barazon serinë ndaj Bucks

Foto: nba.com

19 Prill, 2017 @8:09

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta barazojë serinë...

CELTICS vs BULLS @ GAME 2

Chicago me epërsi solide karshi Bostonit

19 Prill, 2017 @5:19

Jimmy Butler shënoi 22 pikë, Rajon Rondo për një kërcim nuk...

CHAMPION OF BIBL 2016/17

Beroe, kampion i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @21:58

Skuadra nga Stara Zagora e Bullgarisë, Beroe, është kampion i ri i...

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @21:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @12:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të...

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @11:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:45

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi...

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

TIRANA-BLOKOTEHNA

Blokotehna e fortë për Tiranën

Foto: balkanleague.net

20 Dhjetor, 2017 @20:48

Dueli i fundit i ligës ballkanike për këtë vit i ka takuar...

AMB. BULLGARE - BASHKIMI

Reagon FBK

19 Dhjetor, 2017 @15:37

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka lëshuar një reagim...

REFERËT NDËRKOMBËTAR

Treshja kosovare referon Tiranën nesër

BOROZANI/ A. P./ Arkiv

19 Dhjetor, 2017 @13:09

Treshja e referëve nga Kosova, nesër do të referojë në kuadër...

VENDIMI I LIGËS BALLKANIKE

Bashkimi humb me rezultat zyrtar

BOROZANI/ A. P.

19 Dhjetor, 2017 @12:49

BIBL ka vendosur. Rilski Sportist e fiton ndeshjen ndaj Bashkimit me...

TERMINI I FUNDIT I VITIT

Tirana ndaj liderit, mbyll vitin në BIBL

Pamja nga ndeshja e kaluar ndërmhet Blokotehna-Tirana/ Foto: BIBL

18 Dhjetor, 2017 @13:47

Skuadra e Tiranës që do të ndeshet me liderin aktual të BIBL,...

Të gjitha lajmet nga Balkan League