Të gjitha lajmet

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Beroe shkëputet në rezultat

balkanleague.net

Beroe shkëputet në rezultat

10 Janar, 2017 @19:35

Sigal Prishtina
BC Beroe
Sigal Prishtina 36 : 48 BC Beroe

ÇEREKU I DYTË

Skuadra bullgare, Beroe, ka shkuar në pushim me 12 pikë epërsi, pranë rezultatit 36-48, në përballje me Sigal Prishtinën, në ndeshjen që po zhvillohet aktualisht në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

Treshja Tihomir Zhelev, Tencho Tenchev dhe Brandis Ross kanë qenë bartësit e lojës në aspektin ofansiv për bullgarët, derisa te Prishtina më i dalluari ishte Drilon Hajrizi me 10 pikë dhe Jabarie Hinds me 9 pikë.

LIVE: ÇEREKU I PARË

Epërsia për Prishtinën

balkanleague.net

10 Janar, 2017 @19:17

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe,...

BIBL

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 Janar, 2017 @18:51

Pesëshet e para janë përcaktuar kështu: SIGAL PRISHTINA: Granit...

BIBL

Livestream: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 Janar, 2017 @18:37

Ndeshjen Sigal Prishtina - Beroe, mund ta shikoni në webfaqen...

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 Janar, 2017 @15:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal...

ALL STAR TURKEY

Kenan Sipahi në garë për shkathtësi

10 Janar, 2017 @14:56

Basketbollisti kosovar, Kenan Sipahi, do të merr pjesë në All...

SIGAL PRISHTINA MATCHES

Maratonë e Prishtinës për një javë

10 Janar, 2017 @13:51

Basketbollistët e Sigal Prishtinës do të zhvillojnë një...

PARA NDESHJES NË MINATORI

Derbi kosovar në BIBL, pasnesër

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça e këtij stinori, zhvilluar në Superligë/ Foto: KB Peja/ Korniza

9 Janar, 2017 @21:37

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare...

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

9 Janar, 2017 @21:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet...

CP3

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

9 Janar, 2017 @11:02

Dirigjenti i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen kundër...

BORXHET

Peja, para përjashtimit nga BIBL

Foto: KBPeja/Korniza

14 Shkurt, 2017 @12:46

Skuadra e vetëm kosovare që ka mbetur duke garuar në gara...

JAVË PUSHIMI

Final Four vë në pushim BIBL

Foto: KBPeja/Korniza

13 Shkurt, 2017 @10:26

Këtë javë skuadrat e BIBL e kanë pushim! Kjo pasi që në thuajse...

TOP 10 PERFORMANCES

3 lojtarë të Pejës në TOP 10 të BIBL

Alban Veseli, më i dalluari prej forcave vendore të Pejës/ Foto: KBPeja/Korniza

10 Shkurt, 2017 @19:21

Pas fitores së rëndësishme mbrëmë ndaj Kumanovës në kuadër...

ARIAN QALLAKU

Njeriu që befasoi Todorovin

Arian Qallaku (KBPeja), në ndeshje ndaj Kumanovës mbrëmë/ Foto: KBPeja/Korniza

10 Shkurt, 2017 @18:51

Ai kaloi tërë vjeshtën te Vëllaznimi i Gjakovës ku kishte...

ALEKSANDAR TODOROV

Todorov: Jemi afër çerekfinales

Aleksandar Todorov/ BOROZANI/ Erdis Driza

9 Shkurt, 2017 @12:54

Trajneri i Pejës, Aleksandar Todorov, është shprehur të jetë i...

Të gjitha lajmet nga Balkan League