Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE

Bersant Celina falenderon Bunjakin, premton fitore

Bersant Celina (11), me fanellën e Kosovës/ BOROZANI/ L. Dorambari

Bersant Celina falenderon Bunjakin, premton fitore

14 Nëntor, 2016 @19:51

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, në një prononcim ekskluziv për Borozani.com sot ka bërë të ditur se është falenderues ndaj selektorit Albert Bunjaki për lejen e dhënë, ndërsa në ndërkohë ka premtuar fitoren e parë të Kosovës në kualifikime.

“Mua më vjen keq që kësaj radhe nuk isha me përfaqësuesen. Kam kërkuar leje nga selektori për shkaqe private të mia shumë të rëndësishme dhe selektori më ka dhënë lejen,” ka shkruar fillimisht Celina për të vazhduar.

TABELA DHE NDESHJET PËR RUSIA 2018

“Jam shumë falenderues ndaj selektorit për lejen. Të jeni të bindur se jam 110% me grupin tonë (të Kosovës v.j.) dhe e di që pas pak kohe do të fillojmë me i fitu edhe ndeshjet që do t’i zhvillojmë,” ka përfunduar prononcimin e tij për www.Borozani.com, sulmuesi i ri i Kosovës, që aktualisht është i huazuar te Twente e Holandës nga gjigandi anglez, Manchester City.

Bersant Celina 20 vjeçar ka shënuar 4 gola në 8 ndeshjet e para të këtij stinori për Twenten. Ai kishte fituar besimin e plotë të Bunjakit në përballjen e Kosovës ndaj Kroacisë ku nisi si startues dhe pati rast të mirë edhe për të shënuar, por goditjen e tij e kishte mbrojtur Danijel Subasic, portieri me përvojë 32 vjeçar kroat.

Përballja e radhës për Kosovën është ajo e marsit të vitit të ardhshëm, ku më datën 24 mars Kosova do të pres Islandën.

LEGJENDA

Lampard ndahet me New York Cityn

14 Nëntor, 2016 @16:30

Epoka e mesfushorit të njohur anglez, Frank Lampard, te skuadra...

ROAD TO RUSSIA

Vetëm 3 ekipe me bilanc 100% pas 4 xhirove

14 Nëntor, 2016 @16:15

Gjermania, Belgjika e Zvicra janë më serioze në rrugë për Rusi. ...

U KRY VITI 2016

Kosova e Shqipëria pa miqësore mbyllin vitin

14 Nëntor, 2016 @15:28

Derisa një numër i madh i reprezentacioneve kanë aranzhuar...

TAMNIKU vs RAMA

Dueli i trajnerëve të ri të ekipeve

14 Nëntor, 2016 @15:01

Ndeshja ndërmjet Lirisë dhe Trepçës që zhvillohet të mërkurën...

XHIROJA XIV

Hajvalia - Prishtina hapin xhiron XIV

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

14 Nëntor, 2016 @13:51

Dueli ndërmjet rivalëve lokal, Hajvalia dhe Prishtina, do të hap...

TREGIM FANTASTIK NGA GJERMANIA

Julian Nagelsmann - foshnja Mourinho, që po befason botën

14 Nëntor, 2016 @12:02

Kur ekipi i Hoffenheimit emëroi Julian Nagelsmannin trajner në...

THREE LIONS

Southgate i jep ultimatum Anglisë

14 Nëntor, 2016 @10:27

Selektori i përkohshëm i reprezentacionit të Anglisë, Gareth...

GRUPI H

Bosnja humb 3 pikëshin në minutën e 95-të

13 Nëntor, 2016 @23:43

Përfaqësuesja e Bosnjës dhe Hercegovinës sonte ka humbur një tre...

GRUPI B

Portugalia kërcen në vend të dytë

13 Nëntor, 2016 @23:37

Pas fillimit të dobët me humbje nga Zvicra, Portugalia njejtë...

GRUPI H

Pas 300 minutave pranojnë gol, vazhdojnë perfekt

13 Nëntor, 2016 @23:25

Përfaqësuesja belge ka shkatërruar në Bruksel sot kundërshtarin...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018