Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Bersant Celina: Të luajmë si skuadër, mënyra e vetme për sukses

Foto: Swansea City Football Club

Bersant Celina: Të luajmë si skuadër, mënyra e vetme për sukses

4 Shtator, 2018 @19:01

Pas fitores 2-1 ndaj Millwallit në fundjavë, për faqen zyrtare të klubit të Swanseat foli Bersant Celina, prizrenasi që te kjo skuadër u transferua nga Manchester City.

“Mbetëm me një lojtar më pak pas pak minutave, gjë që nuk e pritëm, mirëpo reaguam mirë dhe luajtëm si skuadër, gjë që rezultoi pozitivisht dhe e fituam takimin.

Lojtarët, stafi dhe fansat - të gjithë ishim të bashkuar dhe fitorja erdhi. Festimi i fitores në fund nuk mund të përshkruhet me fjalë. Kur i pamë fansat, të cilët ishin fantastikë gjatë gjithë ndeshjes, aq të lumtur, ishte ndjenjë fantastike për ne.

Kjo fitore ishte e rëndësishme sepse erdhi pas humbjes së pësuar në shtëpi nga Bristoli dhe ne duhet të vazhdojmë me rezultate pozitive edhe pas pushimit të kombëtareve, por kjo do të ndodhë vetëm nëse jemi të bashkuar dhe vazhdojmë të luajmë si skuadër.”- u shpreh Celina.

Pas 6 ndeshjeve në Championship, Swansea ndodhet në vendin e shtatë me 3 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje.

SHQIPËRI - IZRAEL

Shqipëri - Izrael, kuqezinjtë favoritë

4 Shtator, 2018 @17:59

Në takimin e parë në Ligën e Kombeve, Shqipëria nga bastoret...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani - Kosova, kë favorizojnë bastoret?

4 Shtator, 2018 @17:47

Jemi pak ditë para ndeshjes historike të Kosovës në Ligën e...

AZERBAJXHAN - KOSOVA

Azerbajxhani vazhdon stërvitjet, kërkon fitore ndaj Kosovës

4 Shtator, 2018 @17:35

Pak ditë para ndeshjes, skuadra e Azerbajxhanit po vazhdon...

SHQIPËRI - IZRAEL

Shqipëri - Izrael drejtohet nga Kassai

4 Shtator, 2018 @17:24

Ndeshja e parë e Shqipërisë në Ligën e Kombeve, ajo ndaj...

AZERBEJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani - Kosova, përcaktohen gjyqtarët

4 Shtator, 2018 @17:16

3 ditë para ndeshjes, janë përcaktuar gjyqtarët që do ta...

DUELI I MADH

Dy kampionët e fundit të Botës hapin Ligën e Kombeve

Foto: FIFA/fb

4 Shtator, 2018 @16:10

Dueli i Grupit A1 ndërmjet dy kampionëve të fundit të botës do...

NESËR, NIS SHITJA E BILETAVE

Biletat Kosovë-Ishujt Faroe, prej €2 deri në €50

4 Shtator, 2018 @15:44

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se nesër...

VENDOS FA

FA: S’ka dënim për Mustafin

3 Shtator, 2018 @18:27

Në fitoren e Arsenalit ndaj Cardiffit fundjavën që e lamë pas,...

WATFORD - SPURS

4 ndeshje, 4 fitore, ‘befasia’ Watford vazhdon

Foto: Squawka Football

2 Shtator, 2018 @18:16

Përkundër epërsisë së krijuar nga autogoli i Doucoure,...

BURNLEY - UNITED

Lukaku rikthen Unitedin te fitoret

Foto: Premier League

2 Shtator, 2018 @18:06

Pas dy humbjeve radhazi, skuadra e Manchester United i është...

CARDIFF - ARSENAL

Feston me shqiponjë, rrezikon dënimin

2 Shtator, 2018 @14:57

Në takimin që Arsenali po e luan në këto momente ndaj Cardiffit,...

UNITED - SPURS

Spurs perfekt, shton presionin ndaj Mourinhos

Fotot: PremierLeague/fb

27 Gusht, 2018 @21:56

Tre gola të shënuara në pjesë të dytë dhe fitorja e parë e...

Të gjitha lajmet nga Premier League