Të gjitha lajmet

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Bersanti nënshkruan me Swansean

Foto: FFK

Bersanti nënshkruan me Swansean

30 Korrik, 2018 @16:32

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka nënshkruar kontratë me ekipin e Swansea Cityt. 

Bersant Celina

Fotografitë e Celinës duke nënshkruar kontratën me ekipin e tij të ri janë parë në profilin e Facebookut të babait të tij, ndërsa detajet tjera të kontratës ende nuk dihen.

Bersant Celina

Celina, stinorin e kaluar ka qenë pjesë e Ipswich Town, si huazim nga Manchester City.

NË PRIZREN

Liria kthen armatën e vjetër

BOROZANI/ A. P.

28 Korrik, 2018 @13:19

Skuadra e Lirisë, që pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi...

ZYRTARE

Vëllaznimi zyrtarizon dy transfere nga Brazili

Borozani / G.P

28 Korrik, 2018 @11:19

Lucas Brito Santana dhe Romulo Elias Da Silva janë dy përforcimet...

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 Korrik, 2018 @12:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi...

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 Korrik, 2018 @9:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin...

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 Korrik, 2018 @19:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues...

11-SHET

Formacionet: Dudelange - Drita

26 Korrik, 2018 @17:19

Janë publikuar formacionet startuese të Dudelanges dhe të Dritës....

ALPHONSO DAVIES

Bayern bën rekord transfer nga MLS

26 Korrik, 2018 @16:15

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka zyrtarizuar blerjen...

ZYRTARIZOHET

Tovërlani i kthehet Superligës

BOROZANI/ E. D.

26 Korrik, 2018 @14:30

Trajneri i dikurshëm i Prishtinës dhe së fundi i Ferronikelit,...

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 Korrik, 2018 @13:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29...

GJERMANI

Andre Schürrle, kthehet në Premier League

26 Korrik, 2018 @9:54

Futbollisti gjerman, Andre Schürrle, është rikthyher në Premier...

EMRI I STADIUMIT

Stadiumi po merr emrin

BOROZANI/ G. P.

23 Korrik, 2018 @11:45

Në këto çaste stadiumi i rinovauar i Prishtinës po merr emrin e...

NË LËVIZJE

Kololli kalon në Zurich

21 Korrik, 2018 @12:04

Reprezentuesi i Republikës së Kosovës, Benjamin Kololli është...

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

20 Korrik, 2018 @13:18

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në...

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 Korrik, 2018 @13:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 Korrik, 2018 @17:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja