Të gjitha lajmet

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

28 Maj, 2018 @16:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me radhë për Besën e Pejës, që ka mposhtur 2-0 në serinë finale të PlayOffit Prishtinën për të marrë trofeun e radhës në hendbollin kosovar.

Pejanët pas fitores në ndeshjen e parë të zhvilluar në Karagaç, kanë mposhtur Prishtinën edhe në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve 34-28 për të bërë serinë 2-0 dhe për të marrë titullin e pestë radhazi.

Besa Famgas më parë ka fituar edhe Kupën e Kosovës dhe ka mbyllur stinorin me kurorë të dyfishtë.

Pas finales trajneri i Besës, Arben Muqolli ka thënë:

“Ky është viti i pestë rresh që po e fitojmë titullin pa ndonjë konkurrencë shumë të madhe, edhe pse këtë vit Prishtina na bëri ballë paksa dhe na shkaktoi një humbje gjatë stinorit. Sidoqoftë, ne kemi menaxhuar mirë finalet dhe përkundër se në ndeshjen e dytë ishte më vështirë, fituam.”

Në anën tjetër, trajneri i Prishtinës, Verim Zherka ka thënë:

“Në pjesën e dytë pësuam rënie në lojë. Kjo na ka ndodhur edhe më parë gjatë stinorit. Po shihet që ka mungesë në ekipin tonë, sidomos në bankë. Te Besa për shembull, kjo as që vërehet.”i:

Prishtina – Besa FamGas 28:34 (17:14)
Prishtina: Ademi, Stoilov 1, Visoka 1, Gjuka 1, Gashi, Kastrati, Kosteski, Prekazi 8, Bajqinovci 5, Sula 1, Fetahu 2, Murtezi, Terziqi 7, Krasniqi 2
Besa FamGas: Curri, Idrizi 1, Biljaka 1, Broqi, Gjuka 11, Jupa 9, Vokshi, Megjiq 5, Dre. Tahirukaj 1, Dri. Tahirukaj 2, Ramosaj, Kukrika 1, Tafilaj, J, Muqolli 3, Beqiraj, Berisha

MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

27 Maj, 2018 @16:42

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të...

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 Maj, 2018 @11:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës...

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 Maj, 2018 @9:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it...

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 Maj, 2018 @11:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës...

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 Maj, 2018 @9:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it...

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 Prill, 2018 @20:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në...

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 Prill, 2018 @9:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti...

HENDBOLL

Përfaqësuesja U-20 kthehet në Kosovë

26 Mars, 2018 @14:00

Pasi shteti serb nuk ka lejuar hendbollistet e përfaqësueses U-20...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga