Të gjitha lajmet

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

Besa fiton pas 2 muajve

13 Maj, 2018 @17:16

Vllaznia
Besa
Vllaznia 1 : 4 Besa
Valentin PIRANI 74' Adis SALIHU 42', 55', Fetim KASAPI 69', Fatlum GASHI 82'

Stadiumi i qytetit, Gjilan.

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u pengoi që të shënojnë fitore në përballjen me skuadrën tjetër të rënë, Vllazninë.

Besa ka shënuar fitoren e parë pas 2 muajve në Superligë, duke e mposhtur thellë Vllazninë e Pozharanit, 1-4 sot në Gjilan.

Përndryshe, kjo ka qenë vetëm fitorja e dytë e Besës në Superligë në këtë vit, derisa ekipi pejan ish-kampion dhe fitues i Kupës së Kosovës në vitin e kaluar - do të bëj pjesë në Ligë të Parë në stinorin 2018/19.

TABELA AKTUALE

Ka qenë i riu Adis Salihu që i ka dhënë epërsinë fillestare Besës në ndeshjes, e më vonë e ka ngritur epërsinë në 0-2.

Fetim Kasapi ka shënuar për 0-3 në të mirë të pejanëve, derisa Valentin Pirani ka shënuar golin e nderit për Vllazninë, para se Fatlum Gashi të vendos përfundimtaren, 1-4 në të mirë të Besës.

Vllaznia dhe Besa, janë përshëndetur nga Superliga xhiro më parë. Ekipi pozharanas debutoi këtë stinor në elitë të futbollit kosovar, por nuk arriti të mbijetojë aty.

Ndërkaq për Besën, kjo është hera e parë që bie nga Superliga.

BAYERN - STUTTGART

Humbje e thellë para festës së madhe

Fotot: bayern/twitter

12 Maj, 2018 @19:04

Përkundër humbjes së thellë të pësuar në xhiron e fundit të...

GALATASARAY - YENI MALATYA

Galata hyn si lider në xhiron e fundit

Foto: fanatik/fb

12 Maj, 2018 @18:54

Kampionati turk, ndër më interesantët ndonjëherë, me katër...

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

12 Maj, 2018 @17:51

“Ne jemi Hamburgu, jo ju” - ka qenë britma e një numri të...

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 Maj, 2018 @17:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje...

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 Maj, 2018 @17:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe...

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 Maj, 2018 @17:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes...

5 PËR VIKEND

Fundi i stinorit 17/18

Graph. O. Kraja

12 Maj, 2018 @13:15

Bundesliga Finalja (e shtunë, ora 3e30) Koln duhet të mposht...

DERBY-FULHAM

Derby merr avantazhin

Fotot: DerbyCounty/fb

12 Maj, 2018 @12:15

Sulmuesi anglez, Cameron Jerome, ka shënuar golin e vetëm të...

DUA LIPA

Rast që vjen një herë në jetë

Foto: DuaLipa/fb

12 Maj, 2018 @9:37

Këngëtarja Dua Lipa është zyrtarisht artistja që do të...

LA GAZZETTA

I dridhet karrigia

Foto: ACMilan/fb

11 Maj, 2018 @18:32

Nuk e ka të sigurtë vazhdimin e të qenit trajner te ekipi i tij....

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 Maj, 2018 @17:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe...

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 Maj, 2018 @17:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes...

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

11 Maj, 2018 @17:21

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën...

DRITA - TREPÇA'89

Fazliu afron Dritën drejt titullit

11 Maj, 2018 @17:16

Drita tashmë është një ndeshje larg titullit kampion. Ekipi...

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 Maj, 2018 @16:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga