Të gjitha lajmet

ZYRTARIZOHET BRAZILIANI

Besa përforcohet me brazilian

Besa përforcohet me brazilian

9 Mars, 2018 @0:15

Skuadra e futsallit nga Peja, Besa, ka bërë një përforcim të madh pak para fundit të afatit kalimtar në Superligë.

Ekipi pejan ka zyrtarizuar në mbrëmjen e tetë marsit brazilianin Francisco Leandro Silva Felix, që ka qenë pjesë e disa ekipeve braziliane, hungareze dhe qipriote - ka bërë të ditur njoftimi zyrtar i FC Besa Futsallit.

Ekipi i Besës gjithashtu ka falenderuar trajnerin e njohur të futsallit, Beni Simitçiu, që ka ndihmuar në arritjen e këtij transferimi te ekipi i tyre.

Besa aktualisht është në vend të tretë të TOP 4-shes së Superligës dhe përmes Play-Offit po synon të arrijë majen e futsallit dhe garat ndërkombëtare për stinorin tjetër.

DORTMUND-SALZBURG

Nata e Valon Berishës!

Fotot: uel official

8 Mars, 2018 @23:49

Futbollisti më i dalluar i reprezentacionit të Kosovës, Valon...

1/8: SPURS - JUVENTUS

Përvojë, përmbysje dhe kualifikim

Foto: UEFA

7 Mars, 2018 @22:50

Përkundër avantazhit pas barazimit 2-2 në Torino dhe lojës së...

1/8: CITY - BASEL

Cityt i prishet rekordi, por kualifikohet

Foto: UEFA

7 Mars, 2018 @22:39

Në ndeshjen që u luajt vetëm për statistika, pasi që skuadra e...

KUPA E KOSOVËS

Kur mbahet shorti për çiftet gjysmëfinaliste?

BOROZANI / E.D

7 Mars, 2018 @15:54

Pasi u përcaktuan katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së...

1/4: LLAPI - PRISHTINA

Prishtina mposht Llapin pas penalltive, kalon në gjysmëfinale

7 Mars, 2018 @15:50

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sot mes Llapit dhe...

1/4: GJILANI - VUSHTRRIA

Eliminon Gjilanin, Vushtrria në gjysmëfinale

7 Mars, 2018 @14:55

Pas Drenicës dhe Vëllaznimit, gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Gjilani-Vushtrria

7 Mars, 2018 @13:04

Trajneri i Gjilanit dhe ai i Vushtrrisë kanë përcaktuar 11-shet...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Prishtina

7 Mars, 2018 @12:50

Tahir Batatina dhe Mirel Josa, janë përcaktuar për 11-shet...

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 Mars, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës...

1/8: PSG - REAL MADRID

Fiton edhe në Francë, Reali eliminon Parisin

6 Mars, 2018 @22:39

Me fitoren e spanjollëve është mbyllur edhe takimi kthyes mes...

LIGA E PARË

Prizreni përforcon pozitën e parë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

25 Mars, 2018 @23:49

Në duelin e dy skuadrave me pikë të barabarta në krye të...

LIBURN - BESA

Liburni bindshëm në derbin e xhiros

Foto: FC Liburn

24 Mars, 2018 @11:38

Në një atmosferë mjaft të bukur sportive në palestrën “Shani...

JAVA XII

Derbi i xhiros luhet në Gjakovë

Foto: BOROZANI / ARKIV

23 Mars, 2018 @13:56

Me fillim nga ora 20:00, sonte në Gjakovë takohen Liburni dhe Besa...

LIGA E PARË

Prizreni hap pranverën me fitore

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 Mars, 2018 @13:31

Skuadra e Prizrenit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, në...

LLAPI - LIBURNI

Liburni mposht Llapin në Podujevë

17 Mars, 2018 @12:46

Në takimin e dytë të stinorit pranveror, Liburni ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga