Të gjitha lajmet

BESART BERISHA

Besart Berisha: Jam i gëzuar që luajta për Kosovën

Besart Berisha: Jam i gëzuar që luajta për Kosovën

24 Mars, 2017 @23:11

Sulmuesi Besart Berisha sonte debutoi për përfaqësuesen e Kosovës.

Top golashënuesi i kampionatit australian, pas ndeshjes me Islandën tha se është shumë i gëzuar që luajti për Kosovën dhe për këtë arsye kishte edhe emocione.

“Jam i gëzuar që luajta për Kosovën dhe që isha në këtë ndeshje. Për këtë arsye kisha edhe emocione. Por që nuk kishim fat në ndeshje. Besoj që u paraqitëm shumë mirë. Ishim mjaft të organizuar dhe të disciplinuar. Golat nuk ishte dashur t’i pësonim kaq lehtë. Do të përmirësohemi akoma dhe do të tregojmë rezultate shumë shpejt,” tha Besart Berisha.

VALON BERISHA

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

24 Mars, 2017 @23:05

Njëri prej lojtarëve që ishte ndër më të mirët në fushë...

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

24 Mars, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën...

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 Mars, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për...

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 Mars, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në...

VIDEO: ITA-ALB

Italia dyfishon epërsinë

24 Mars, 2017 @22:26

Ciro Immobile i ka shënuar bashkëlojtarit të tij në Lazio, Thomas...

ITA-ALB

Ndërprehet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë

24 Mars, 2017 @22:03

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve në tribuna, ka...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Nuhiut ngjall shpresat e Kosovës

24 Mars, 2017 @21:54

Atdhe Nuhiu ka shënuar në minutën 53’ për ta ngushtuar epërsinë...

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 Mars, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me...

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 Mars, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018