Të gjitha lajmet

FLAMURTARI-GJILANI

Betim Haxhimusa = 3 pikë

Betim Haxhimusa = 3 pikë

19 Shkurt, 2018 @14:22

Flamurtari
Gjilani
Flamurtari 0 : 1 Gjilani
Betim HAXHIMUSA 90'+2

Xhemajl Ibishi, Prishtinë.

Në momentet e fundit të ndeshjes, Gjilani ka shënuar fitore ndaj Flamurtarit në Xhemajl Ibishi, në një ndeshje pa shumë raste.

Ka qenë Betim Haxhimusa që ka shënuar për ekipin e Arbnor Morinës, për të sjellë gëzimin e madh në ekip, posaçarisht duke pasur parasysh se kjo ndodhi krejt në fund të ndeshjes, kur vendasit menduan se kishin siguruar të paktën një pikë.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Reprezentuesi i Kosovës, Armend Thaçi, ka krosuar nga korneri, e Haxhimusa me kokë ka shënuar për fitoren 0-1 të Gjilanit.

Derisa Flamurtari duhet të kërkojë pikët e mbijetesës diku tjetër, Gjilani e nis mjaft mirë pranverën në Superligë dhe pritet të hyjë si favorit në duel ndaj Lirisë.

Në xhiron e radhës Flamurtari do të ketë punë të vështirë ndaj Ferronikelit në Rexhep Rexhepi të Gllogovcit, ndërsa Gjilani pret Lirinë e Prizrenit si vendas.

KASIMPASA-GALATASARAY

Loret Sadiku me ekipin, ia humbin Galatës kryesimin

Loret Sadiku (6) me fanellë të Kasimpasas/ Foto: Fanatik

18 Shkurt, 2018 @19:12

Skuadra ku luan reprezentuesi i Kosovës, Loret Sadiku, Kasimpasa, ka...

FA CUP: 1/8

FA Cup - përmbledhja e fundjavës dhe çiftet çerekfinale

18 Shkurt, 2018 @19:09

Një fundjavë pa Premier League, por me ndeshje të FA Cup! Duke...

TAHIR BATATINA

Goli i hershëm prishi planet

Tahir Batatina, trajner i Llapit

18 Shkurt, 2018 @19:03

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se goli i hershëm i...

MIREL JOSA

Kampionati është i gjatë

Mirel Josa, trajner i Prishtinës/ Foto: FCPrishtina Official

18 Shkurt, 2018 @18:57

Përkundër se bëri skuadrën lidere me fitore ndaj rivalit direkt...

DRENICA - BESA

Drenica e Besa ndajnë pikët

Foto: KF Drenica (shkurt 2018)

18 Shkurt, 2018 @14:41

Pa fitues u mbyll dueli i luajtur sot mes Drenicës e Besës në...

LIRIA - VLLAZNIA

Magani vendimtar, Liria 4 pikë larg kreut

BOROZANI / A.P

18 Shkurt, 2018 @14:34

Me fitore ka nisur stinori pranveror për Lirinë. Skuadra...

PRISHTINA - LLAPI

2 gola për 3 pikë, Prishtina merr kreun

Foto: FCPrishtina Official

18 Shkurt, 2018 @14:31

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja kryesore e ditës së sotme...

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Kapiteni Idrizi për fitoren e mitrovicasve

18 Shkurt, 2018 @14:26

Në takimin e parë të stinorit pranveror, kampioni në fuqi i...

DRITA - FERONIKELI

Gërbeshi ndëshkon ish-skuadrën, Drita fiton

BOROZANI / Arkiv

18 Shkurt, 2018 @13:52

Goli i Fidan Gërbeshit nga pika e bardhë ishte i vetmi gol i...

DRITA - FERONIKELI

Drita vs. Feronikeli, formacionet e skuadrave

18 Shkurt, 2018 @12:43

Këto janë formacionet startuese të Dritës e Feronikelit për...

PARA NDESHJES FERONIKELI - FLAMURTARI

Në Drenas luftohet për ‘këndellje’

24 Shkurt, 2018 @11:27

Në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, sot skuadra vendase e Feronikelit...

PARA NDESHJES BESA - TREPÇA '89

Kampioni sfidohet në Pejë

24 Shkurt, 2018 @11:19

Takim interesant sot pritet të shohim edhe në Pejë, me Besën që...

PARA NDESHJES VËLLAZNIMI - PRISHTINA

Rivalët e vjetër takohen në Gjakovë

24 Shkurt, 2018 @11:11

Një nga tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet...

HISTORI

Prishtina vs. Vëllaznimi, të gjitha rezultatet e pasluftës

23 Shkurt, 2018 @16:23

Një ditë para ndeshjes mes Vëllaznimit e Prishtinës, faqja...

PARA NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Josa: Ndeshje e rëndësishme, duam vazhdimësi rezultatesh

23 Shkurt, 2018 @16:06

Para ndeshjes mes dy rivalëve të vjetër të futbollit kosovar,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga