Të gjitha lajmet

NGUTET BIBL

BIBL lëshon komunikatë pas ndërprerjes së ndeshjes Trepça-Peja

Foto: BOROZANI/E. Shkuliqi

BIBL lëshon komunikatë pas ndërprerjes së ndeshjes Trepça-Peja

11 Janar, 2017 @23:11

Liga Ballkanike (BIBL) ka lëshuar një komunikatë për media pas ndeshjes së ndërprerë ndërmjet Trepçës dhe Pejës sonte.

“5:33 minuta kishin mbetur në çerekun e tretë të ndeshjes dhe Peja udhëhiqte 54-47, kur tifozët vendas hodhën objekte në parket dhe njëri nga referët dhe një lojtar mysafir u goditën. Në këtë pikë referët vendosën të zbrazin palestrën dhe pasi që tifozët refuzonin për një kohë të gjatë lirimin e sallës, ndeshja u ndërpre.

Pas kësaj drejtori sportiv i BIBL, Shay Shtriks, bashkë me kreun e FBK-së Erolld Belegu dhe komisionerin e ndeshjes morrën vendim për ndërprerje të ndeshjes. Kjo do të thotë që Peja e fiton duelin 20-0 dhe nuk i takon asnjë pikë Trepçës,” - ka bërë të ditur fillimisht përmes një njoftimi me e-mail liga ballkanike.

Më pas, FBK ka reaguar në faqen zyrtare të saj duke shkruar se kreu i FBK-së, ka thënë se vendimi për ndërprerjen e ndeshjes është e drejtë e gjyqtarit dhe e askujt tjetër në parket. Ndërsa Belegu ka pranuar se ka qenë pjesë e konsultimeve me palët e përfshira, por assesi nuk ka ndikuar dhe nuk ka marrë vendim që ndeshja të ndërpritet apo e kundërta.

Kjo pas disa minutash ka shtyer që BIBL të ndërrojë komunikatën e saj për media, ku tash shkruan:

“Pas kësaj drejtori sportiv i BIBL, Shay Shtriks, konsultoi komisionerin e ndeshjes dhe gjyqtarin kryesor, ku u muarr vendimi për ndërprerje të ndeshjes dhe e informoi për këtë kreun e FBK-së, Belegu. Kjo do të thotë që Peja e fiton duelin 20-0 dhe Trepçës nuk i takon as pika e humbësit,” - shkruan në komunikatën e përmirësuar të BIBL tash.

Gjithashtu, BIBL do të merr edhe vendime tjera sipas rregullores së saj pas pranimit të raportit zyrtar të ndeshjes nga komisioneri i takimit.

BESIM BRAHA

“Ndërprerja e ndeshjes ishte urdhër i Shtriksit”

Foto: Umbrella

11 Janar, 2017 @21:02

Pas vendimit për ndërprerje të ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe...

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Trepça-Peja, ndërpritet përfundimisht

11 Janar, 2017 @20:53

As zbrazja e një pjese të tribunës në palestrës “Minatori” dhe...

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Torcida largohet nga salla!

BOROZANI

11 Janar, 2017 @20:22

Tifozët e Trepçës, Torcida, janë detyruar ta lëshojnë sallën...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Përfundon pjesa e parë, Peja merr kontrollin

11 Janar, 2017 @19:50

Peja ka shkuar në pushim me epërsi prej 8 pikëve, duke e...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Ndërprehet përkohësisht ndeshja Trepça-Peja

11 Janar, 2017 @19:41

Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës është ndërprerë për disa...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Çereku i parë i ngushtë

KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @19:22

Me rezultat 22-20 në të mirë të vendasve ka përfunduar çereku i...

BEROE

Minchev: Me fitore ndaj Prishtinës, siguruam kualifikimin

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ Foto: balkanleague.net

11 Janar, 2017 @18:47

Trajneri i Beroes, Lubomir Minchev, pas fitores ndaj Prishtinës...

LIVE: BIBL

Pesëshet e para: Trepça - Peja

KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @18:42

Pas pak pritet të fillojë ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës, e...

TRANSFER

Rahoveci përforcohet me amerikanin Bellinger

Përforcimi i ri i Rahovecit, Rashan Bellinger, duke u prezentuar nga anëtari i Bordit, Avdi Gecaj/ Foto: KB Rahoveci

11 Janar, 2017 @18:29

Pas transferimit të Altin Morinës nga Ylli, skuadra e Rahovecit ka...

ROCKETS vs HORNETS

Harden me triple double, Rockets fiton

James Harden/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @10:40

Lojtari më në formë te Houston Rockets, James Harden, ishte...

NË KRYE TË GRUPIT

Peja merr lidershipin e Grupit B

Foto: KB Peja Official/ Korniza

11 Janar, 2017 @23:46

Pas njoftimit për rezultat zyrtar 20-0 në të mirë të Pejës në...

BESIM BRAHA

“Ndërprerja e ndeshjes ishte urdhër i Shtriksit”

Foto: Umbrella

11 Janar, 2017 @21:02

Pas vendimit për ndërprerje të ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe...

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Trepça-Peja, ndërpritet përfundimisht

11 Janar, 2017 @20:53

As zbrazja e një pjese të tribunës në palestrës “Minatori” dhe...

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Torcida largohet nga salla!

BOROZANI

11 Janar, 2017 @20:22

Tifozët e Trepçës, Torcida, janë detyruar ta lëshojnë sallën...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Përfundon pjesa e parë, Peja merr kontrollin

11 Janar, 2017 @19:50

Peja ka shkuar në pushim me epërsi prej 8 pikëve, duke e...

Të gjitha lajmet nga Balkan League