Të gjitha lajmet

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

30 Qershor, 2018 @20:52

Uruguaji
Portugalia
Uruguaji 2 : 1 Portugalia
E. Cavani 7', 62' 55' Pepe

Olimpiyskiy Stadion Fisht, Sochi.

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur çerekfinalen e Kampionatit Botëror Rusia 2018.

Uruguaji ka eliminuar kampionin aktual të Evropës, Portugalinë, duke e mposhtur 2-1 në fund, përkundër insistimit të madh të portugezëve kah fundi i ndeshjes për të shënuar.

Uruguay

Mbrojtja e çeliktë e Uruguajit përsëri është treguar vendimtare dhe kjo u vërtetua në fund të ndeshjes, kur me liderin Diego Godin, latinoamerikanët nuk i dhanë asnjë rast të qindpërqindtë Portugalisë për të barazuar.

Uruguay vs Portugal

Në minutën e shtatë të ndeshjes, pas një kombinimi nga gjysma e fushës, Cavani - Luis Suarez, ky i fundi krosoi me metra bukur për Cavanin për 1-0 (7’).

RRUGA DREJT FINALES

Portugalia barazoi përmes qendërmbrojtësit Pepe, që shënoi për të barazuar (55’) 1-1.

Shpejt Cavani u kundërpërgjigj me gol, përsëri të bukur, kur gjeti çoshen e portës së Rui Patricios të pafuqishëm për të bërë më shumë, 2-1.

Uruguay vs Portugal

Cavani në fund doli nga loja për shkak të një lëndimi, por Uruguaji i sigurt shkoi tutje dhe tashmë në çerekfinale do të ndeshet me Francën.

Në anën tjetër, Portugalia është eliminuar nga Botërori.

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 Qershor, 2018 @18:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij,...

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 Qershor, 2018 @18:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së...

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 Qershor, 2018 @16:53

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka...

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 Qershor, 2018 @16:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon...

MALMO

Rivali i Dritës, me dy shqiptarë në ekip

30 Qershor, 2018 @15:01

Malmo, kampioni i Suedisë, që është rivali i radhës i Dritës...

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 Qershor, 2018 @13:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së...

UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

30 Qershor, 2018 @10:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA...

HISTORIKE NGA DRITA

Drita “kampione” e fazës preliminare e Ligës së Kampionëve

29 Qershor, 2018 @21:55

Kampionia e Kosovës ka shënuar fitore të madhe sot, duke u bërë...

JUGKOREANI

Prej Botërorit në Premier Ligë

29 Qershor, 2018 @18:59

Kapiteni i reprezentacionit të Koresë Jugore, Ki Sung Yueng,...

FORMACIONET E FINALES PRELIMINARE

11-shet: Lincoln - Drita

29 Qershor, 2018 @18:54

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga trajneri i Lincolnit, Yiyi...

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 Qershor, 2018 @18:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së...

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 Qershor, 2018 @16:53

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka...

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 Qershor, 2018 @13:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së...

GRUPI G: PANAMAJA-TUNIZIA

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

Foto: FIFA/Squawka

28 Qershor, 2018 @21:28

Tunizia shkon në shtëpi duke festuar fitoren ndaj Panamasë 2-1...

GRUPI G: ANGLIA-BELGJIKA

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

Fotot: FIFA/Squawka

28 Qershor, 2018 @20:56

Në duelin që vendosi fituesin e Grupit G, ndërmjet Anglisë dhe...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018