Të gjitha lajmet

RAUNDI II I EUROPA LIGËS

Biletat Shkëndija-Helsinki, në shitje

Biletat Shkëndija-Helsinki, në shitje

10 Korrik, 2017 @11:39

Nga mesdita e sotme, kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen e raundit të dytë kualifikues të Europa Ligës, ndërmjet Shkëndijës dhe Helsinkit, ka bërë të ditur vetë klubi kuqezi nga Tetova.

Shkëndija ka eliminuar në raundin e parë ekipin e Dacia Chisinaut, ndërsa tash do të ketë përballë ekipin nga kryeqyteti i Finlandës.

Biletat për këtë ndeshje që zhvillohet më 13 korrik me fillim në ora 18:00 në Strumicë të IRJ Maqedonisë, mund të blihen në fan shopin e klubit, pranë stadiumit ku zhvillohet ndeshja dhe përmes mktickets.mk, ndërsa kanë çmimin afro 3 euro për copë.

MEDIA

Inzaghi - Shqipëria, jo tani

10 Korrik, 2017 @11:22

Filippo Inzaghi as që ka shqyrtuar mundësinë të jetë...

BORJA VALERO

Inter konfirmon Valeron

10 Korrik, 2017 @9:55

Skuadra e Interit ka bërë të ditur edhe zyrtarisht, se mesfushori...

NË GJAKOVË

Dragusha te Vëllaznimi

Alban Dragusha në ajër, me fanellën e Dritës

10 Korrik, 2017 @8:33

Njëri ndër mbrojtësit më me përvojë në futbollin e Kosovës,...

ANTONIO RUDIGER

Chelsea përforcon mbrojtjen

10 Korrik, 2017 @5:13

Mbrojtësi i ri gjerman, i dëshmuar te Stuttgarti dhe së fundi te...

WAYNE ROONEY

Për një trofe me Evertonin

10 Korrik, 2017 @5:03

Sulmuesi i deridjeshëm i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, i...

DRENAS

Ferronikeli nis stërvitjet nesër

BOROZANI/ Arian Paçarizi

9 Korrik, 2017 @20:49

Skuadra nga Drenasi, Ferronikeli, nesër nis stërvitjen e parë për...

DOUGLAS COSTA

Pranë Juventusit

9 Korrik, 2017 @13:50

Kampioni i Italisë dhe nënkampioni i Europës, Juventus, është...

WAYNE ROONEY / EVERTON

Zyrtarizohet rikthimi i Rooneyt

skysports

9 Korrik, 2017 @13:34

Golashënuesi më i mirë në histori të Anglisë dhe Manchester...

SHQIP NË BOTË

Blendi Memaj transferohet në Turqi

BOROZANI / Arian Paçarizi

9 Korrik, 2017 @11:05

Mesfushori i deritashëm i Lirisë, Blendi Memaj, është transferuar...

TRANSFER

Diar Mustafa bëhet “skifter”

8 Korrik, 2017 @16:31

Mesfushori Diar Mustafa është përforcimi më i ri i skuadrës së...

EKIPET KOSOVARE

4 ndeshje, 4 disfata në debutim te garat e UEFA-së

Pamje nga Prishtina-Norrkoping/ Foto: prishtinafc.com

7 Korrik, 2017 @12:39

Ekipet kosovare debutuan në arënën ndërkombëtare këtë vit....

SANT JULIA - SKENDERBEU 0-5

Fitorja bindëse dërgon Skënderbeun tutje

6 Korrik, 2017 @21:08

Skënderbeu është bërë skuadra e dytë pas Shkëndijës që ka...

PRISHTINA - NORRKOPING

Pa gol të shënuar, Prishtina përshëndetet nga garat europiane

6 Korrik, 2017 @20:47

Prishtina është përshëndetur nga garat europiana pa shënuar...

PRISHTINA - NORRKOPING

Prishtina pëson

6 Korrik, 2017 @20:27

Prishtina pësoi në minutën e 71-të të ndeshjes ndaj...

SANT JULIA - SKËNDERBEU

Sant Julia - Skënderbeu, përfundon pjesa e parë

6 Korrik, 2017 @20:17

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Sant Julia - Skënderbeu, me...

Të gjitha lajmet nga Europa League