Të gjitha lajmet

BOREA - DRITA @ GAME 1

Borea fiton, edhe një hap i duhet për Superligë

Foto: KB Borea

Borea fiton, edhe një hap i duhet për Superligë

7 Maj, 2017 @19:31

Borea
Drita
Borea 76 : 68 Drita

Karagaç

Ekipi që nuk u mposht asnjëherë këtë stinor në Ligë të Parë, Borea, ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e parë të serisë finale të Play-Offit të Ligës së Parë, për të marrë epërsinë 1-0 në finale.

Borea ka mposhtur Dritën sot në Karagaç me 8 pikë dallim, 76-68, për të bërë hapin e parë madhor drejt Superligës.

Tashmë, ekipit pejan i duhet vetëm edhe një fitore në këtë seri për të arritur titullin e Ligës së Parë, që dërgon direkt në Superligë.

PLAYOFF SKEMA E LIGËS SË PARË

Drita në anën tjetër do të tentojë të shënojë fitore në ndeshjen e kthimit që zhvillohet në Gjilan, për të barazuar serinë dhe për ta çuar atë në ndeshjen e tretë, përfundimtare të serisë.

Mirëpo, edhe nëse nuk e arrin këtë, Drita do të ketë rast edhe në ndeshje Play-Outi, ku ndeshet me Kerasan Prishtinën.

JAZZ - WARRIORS @ GAME 3

Golden State afër finales së Konferencës

Foto:nba.com

7 Maj, 2017 @6:18

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, edhe në ndeshjen e...

PLAY OFF SUPERLIGA

Si luhet sistemi i finaleve në play-off?

6 Maj, 2017 @20:46

Pas fitores së sontme që Prishtina e shënoi ndaj Trepçës,...

TREPÇA - PRISHTINA

Shpërthim në çerekun e fundit, Prishtina në finale!

6 Maj, 2017 @20:40

Ashtu si dy ndeshjet e para, edhe ndeshja e tretë e serisë...

TREPÇA - PRISHTINA

Pas 20 minutave lojë, epërsi e lehtë e Prishtinës

6 Maj, 2017 @19:50

Me rezultat 40-42 është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes së tretë...

ÇEREKU I PARË: TREPÇA-PRISHTINA

Epërsi e ngushtë e Prishtinës

6 Maj, 2017 @19:26

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Trepça-Prishtina që po...

STARTERS

5-shet e para: Trepça-Prishtina

BOROZANI/A.P.

6 Maj, 2017 @18:44

Janë përcaktuar pesëshet e para të ndeshjes së tretë të...

LIGA E DYTË

KB Kalaja dhe United Basketball, në finale

Foto nga arkivi

6 Maj, 2017 @16:03

Skuadra prizrenase KB Kalaja dhe ajo nga Gjilani, United Basketball,...

TRADE

Shkëmbimi i madh në rrugë!

6 Maj, 2017 @15:16

Mediat amerikane kanë bërë të ditur se super ylli i New York...

NGA BOKSI NË NBA

Mayweather dëshiron të blejë skuadër në NBA

6 Maj, 2017 @14:04

Ish boksieri i famshëm, Floyd Mayweather, publikisht deklaroi se...

MR. TRIPLE DOUBLE

Westbrook mund të shkëmbehet!

6 Maj, 2017 @13:31

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të bëjë një kontratë të...

UNITED BASKETBALL - VËLLAZNIMI

United Basketball mposht Vëllaznimin, vazhdon kryesimin

Foto: Liridon Jakupi për Borozani.com

12 Nëntor, 2017 @21:12

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjilan, skuadra United Basketball e...

MEGASPORTS - KALAJA

Derbin lokal e fitoi Kalaja

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Nëntor, 2017 @22:32

Kalaja arriti një fitore tepër të rëndësishme kundër Megasports...

LIPJANI - VUSHTRRIA

Lipjani merr lidershipin

11 Nëntor, 2017 @9:53

Lipjani duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 108-93, me një lojë...

XHIRO V

Orari dhe gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Parë

Borozani/Arkiv

9 Nëntor, 2017 @20:23

Janë publikuar gjyqtarët dhe orari për ndeshjet e xhiros së...

KB VËLLAZNIMI

5 fitore në 5 ndeshje, Vëllaznimi U16 në super formë

6 Nëntor, 2017 @16:27

Nën drejtimin e Driton Rracit, që vazhdon të jetë kapiten i...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë