Të gjitha lajmet

DRITA - BOREA @ GAME 2

Borea në Superligë! Fiton Ligën e Parë

Borea në Superligë! Fiton Ligën e Parë

11 Maj, 2017 @19:56

Drita
Borea
Drita 68 : 100 Borea

Klubi nga Peja, Borea, ka arritur që të mposht Dritën e Gjilanit edhe në ndeshjen e dytë të serisë finale të Play-Offit të Ligës së Parë për t’u bërë skuadra kampione e kësaj lige si dhe për të siguruar Superligën për stinorin e radhës, 2017/18.

Borea ka mposhtur Dritën si mysafire me rezultat 68-100 për të arritur përfundmitaren 2-0 në seri dhe për të siguruar Superligën.

PLAYOFF SKEMA

Me Borean, por edhe Pejën standarde në Superligë, qyteti i Pejës përsëri do t’i ketë dy ekipe në elitë të basketbollit, pasi që vite më parë kishte Besën aty.

Në anën tjetër, Drita nuk duhet të zhgënjehet. Ekipi gjilanas ka edhe një mundësi për të arritur Superligën. Ajo tash duhet të luftojë përmes Play-Out ndeshjes ndaj ekipit të shtatë në Superligë, Kerasan Prishtinës, për të kërkuar Superligën.

ALL EUROLEAGUE FIRTS TEAM

5-shja më e mirë e stinorit në Euroligë

Foto:euroleague.net

11 Maj, 2017 @14:19

Është përzgjedhur pesëshja më e mirë e stinorit në Euroligë...

PARA NDESHJES: UNITED - KALAJA

Lufta për Ligë të Parë, vazhdon sot

Pamje nga dueli i parë KB Kalaja - KB United B.

11 Maj, 2017 @13:54

Ndeshja e dytë finale e “play-off”-it të Ligës së Dytë...

CELTICS vs WIZARDS @ GAME 5

Celtics merr epërsinë

Foto: nba.com/celtics

11 Maj, 2017 @9:49

Boston Celetics ka shënuar fitore në duelin e pestë të serisë...

DUELI I DYTË I SERISË

Barazim i serisë, ose kampioni në Superligë

BOROZANI/Arkiv

11 Maj, 2017 @9:37

Me fillim në ora 18:00 sot në Gjilan do të përballen Drita dhe...

NIS TË SHTUNËN

Të shtunën, nis seria finale

Ekipi i Bashkimit dhe Prishtinës, para dueleve të rëndësishme/ Foto: FBK

11 Maj, 2017 @9:02

Me përballjen ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit që...

PRISHTINA - PENZA @ GAME 2 / FINAL

Penza, kampione e Kosovës

10 Maj, 2017 @18:49

Skuadra e Penzës është kampione e Kosovës për stinorin 2016/17...

SPURS - ROCKETS @ GAME 5

Ginobili ia sjell fitoren e tretë skuadrës

Foto:nba.com

10 Maj, 2017 @10:23

San Antonio Spurs arriti ta mposht Houston Rocketsin në ndeshjen e...

JAZZ - WARRIORS @ GAME 4

Warriorsat pa u lodhur në finale të Konferencës

Foto:nba.com

9 Maj, 2017 @10:43

Golden State Warriors, duke deklasuar Utah Jazzin, arriti të...

ROCKETS

Hendikep për Houstonin

Foto:nba.com

8 Maj, 2017 @20:00

Në ndeshjen e fundit kundër San Antonio Spursit, ishte lënduar...

DREJTËSIA NDAHET NGA TË HUAJT

Referë të huaj në serinë finale

BOROZANI/Arkiv/E.D.

8 Maj, 2017 @18:27

Finalja e Play-Offit të Superligës së Kosovës në basketboll në...

UNITED BASKETBALL - VËLLAZNIMI

United Basketball mposht Vëllaznimin, vazhdon kryesimin

Foto: Liridon Jakupi për Borozani.com

12 Nëntor, 2017 @21:12

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjilan, skuadra United Basketball e...

MEGASPORTS - KALAJA

Derbin lokal e fitoi Kalaja

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Nëntor, 2017 @22:32

Kalaja arriti një fitore tepër të rëndësishme kundër Megasports...

LIPJANI - VUSHTRRIA

Lipjani merr lidershipin

11 Nëntor, 2017 @9:53

Lipjani duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 108-93, me një lojë...

XHIRO V

Orari dhe gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Parë

Borozani/Arkiv

9 Nëntor, 2017 @20:23

Janë publikuar gjyqtarët dhe orari për ndeshjet e xhiros së...

KB VËLLAZNIMI

5 fitore në 5 ndeshje, Vëllaznimi U16 në super formë

6 Nëntor, 2017 @16:27

Nën drejtimin e Driton Rracit, që vazhdon të jetë kapiten i...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë