Të gjitha lajmet

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

Boston Celtics pranë finales

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics
Cleveland Cavaliers
Boston Celtics 96 : 83 Cleveland Cavaliers
Jayson TATUM 24 pikë LeBron JAMES 26 pikë

TD Garden

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë ndaj Clevelandit, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 96-83.

Seria e fitoreve për keltët në shtëpi (TD Garden), është ngritur në 10 ndeshje, derisa i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u kualifikuar në finalen e madhe të NBA-së.

a

Gjatë ndeshjes, epërsia e vendasve është ngritur në 21 pikë, derisa krahas mungesave kryesore, Bostoni luajti përsëri në mënyrë ekipore dhe fitoi. Më së shumti u dallua rookie Jayson Tatum me 24 pikë, 7 kërcime, 4 asistime e 4 topa të vjedhur, që u ndihmua edhe nga Jaylen Brown me 17 pikë të tjera.

Te Clevelandi, vetëm dy lojtarë arritën të shënojnë pikë dyshifrore. LeBron Jamesi luajti me 26 pikë, 10 kërcime e 5 asistime dhe Kevin Love me 14 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e gjashtë e serisë do të luhet në palestrën e Clevelandit më 26 maj.

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin...

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit,...

PALESTRA

Mbushet “Sezai Surroi”

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:38

Një numër i madh i adhuruesve të Bashkimit, afro një orë para...

GAME 4: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi kampion apo vazhdim i serisë?

BOROZANI / A.P

23 Maj, 2018 @13:54

Bashkimi kampion apo seria vazhdon? Këtë do ta kuptojmë sonte pas...

GAME 4: WARRIORS - ROCKETS

Houston barazon, rifillon seria

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @9:11

Skuadra nga Teksasi, Houston Rockets, arriti ta mposht në ndeshjen e...

ROOKIE TEAM

5shja më e mirë Rookie e stinorit

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @10:23

Është caktuar pesëshja më e mirë e vitit në NBA, të përbërë...

GAME 4: WARRIORS - ROCKETS

Houston barazon, rifillon seria

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @9:11

Skuadra nga Teksasi, Houston Rockets, arriti ta mposht në ndeshjen e...

GAME 4: CAVS - CELTICS

Lebron 44, shënon rekord dhe barazon serinë!

Foto: Cavaliers/fb & NBATV/fb

22 Maj, 2018 @6:38

I pandalshëm. LeBron James ka qenë i pandalshëm sot. Ai ka...

WARRIORS - ROCKETS

Warriorsat deklasojnë raketat

Foto: nba.com

21 Maj, 2018 @9:54

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, në ndeshjen e...

GAME 3: CLEVELAND - BOSTON

Shpresë për Clevelandin

Foto: Cavs Official

20 Maj, 2018 @9:22

Pas dy fitoreve radhazi në shtëpi, skuadra e Bostonit është...

Të gjitha lajmet nga NBA