Të gjitha lajmet

PHILLY - CELTICS

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

Foto: nba.com

Boston vazhdon serinë edhe në Londër

12 Janar, 2018 @9:50

Philadelphia 76ers
Boston Celtics
Philadelphia 76ers 103 : 114 Boston Celtics
JJ REDICK 22 pikë Jaylen BROWN 21 pikë

The O2 Arena

Ndeshja ndërmjet Boston Celtcs dhe Philadelphia 76ers, dje është luajtur në Londër te palestra “O2 Arena”.

Fitues në përballje doli Bostoni duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 114-103.

Jaylen Brown luajti me 21 pikë, derisa u dallua edhe Kyrie Irving me 20 pikë, 7 asistime e 6 kërcime te Bostoni.

JJ Redick ishte më i miri te Philladelphia me 22 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e shtatë rresht për Bostonin dhe e 34-ta në total krahas 10 humbjeve që i kanë, dhe gjenden në krye të Konferencës Lindore.

PANA - BARÇA

Panathinaikos mposht Barcelonën

Foto: euroleague.net

11 Janar, 2018 @22:43

Panathinaikosi arriti ta mposht Barcelonën me rezultat 84-75, në...

EKSKLUZIVE

Një tjetër trajner grek te Bashkimi

Stratos Koukoulekidis/ Foto: balkanleague.net

11 Janar, 2018 @21:59

Bashkimi shpejt pritet të zyrtarizojë trajnerin e tretë për...

PËRFORCIMI I RADHËS

Ajazaj kalon te Kalaja

BOROZANI/ Arkiv/ E. D.

11 Janar, 2018 @21:40

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit, Qëndrim Ajazaj, do të...

PAS KANDEMIRIT

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

11 Janar, 2018 @19:38

Ekipi kampion i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka...

LOJTAR I DYFISHTË

Kryeziu edhe te Kalaja

BOROZANI/ A.P

11 Janar, 2018 @18:22

Lojtari i Bashkimit, Edmond Kryeziu, arriti marrëveshje me Kalanë...

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 Janar, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i...

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 Janar, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç...

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 Janar, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të...

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 Janar, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është...

NË PRIZREN

Lëvizje te Bashkimi

BOROZANI/ A.P

10 Janar, 2018 @22:41

Skuadra e Bashkimit, kah fundi i stinorit vjeshtor, kishte probleme...

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 Janar, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit...

EKSKLUZIVE

Altin Morina kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

10 Janar, 2018 @22:16

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

BALTIC LEAGUE

27 minuta për Shoshin në humbjen e Pienos

10 Janar, 2018 @20:21

Pas 7 fitoreve radhazi, skuadra ku aktivizohet Lis Shoshi, Pieno...

HAWKS

Vince Carter kalon te Atlanta

Foto:nba.com

26 Korrik, 2018 @9:22

Ylli veteran, Vince Carter, arriti marrëveshje me Atlanta Hawksin....

MELO, THE ROCKET

Carmelo Anthony në Houston Rockets

Foto: nba.com

23 Korrik, 2018 @15:23

Disa ditë më parë, ylli i Oklahoma City Thunderit, Carmelo Anthony...

LEGJENDA

Nowitzki zbret pagën për Dallasin

Foto:nba.com

22 Korrik, 2018 @1:17

Legjenda e Dallas Mavericksit, gjermani Dirk Nowitzki, për të...

RAPTORS vs SPURS

Afër shkëmbimit

18 Korrik, 2018 @13:44

San Antonio Spurs dhe Toronto Raptors, janë shumë afër...

STEVE KERR

Rinovim kontrate

Foto: nba.com

18 Korrik, 2018 @10:40

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka rinovuar...

Të gjitha lajmet nga NBA