Të gjitha lajmet

3 POINTS

Bostoni me rekord treshe

Bostoni me rekord treshe

7 Janar, 2017 @10:33

Boston Celtics në ndeshjen kundër Philadelphia 76ers ishin fenomenal nga vija e treshit.

Ata në mënyrë ekipore shënuan 19 herë, për ta thyer rekordin e klubit.

TABELA AKTUALE

Ndërsa ndeshjen e fituan me rezultat 110-106.

REAL vs CSKA

Real Madridi gjunjëzon kampionin

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:39

Gjiganti spanjoll Real Madrid, me lojë të mirë në çerekun e...

KIEL TURPIN

Trepça shton edhe një amerikan në skuadër

6 Janar, 2017 @23:38

Vetëm disa orë pasi që morri vizën për të vazhduar garat në...

OLYMPIACOS vs PANATHINAIKOS

Derbi grek i takoi Olympiacosit

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:17

Dy gjigantët grek, Olympiacos dhe Panathinaikos, u përballën në...

FENERBAHCE vs EMPORIO ARMANI

Fitorja e dhjetë për Fenerbahçen

6 Janar, 2017 @22:44

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e regjistroi fitoren e...

NDËRRIM NË PROGRAM

Prishtina - Bashkimi, një ditë më heret

BOROZANI/A. P.

6 Janar, 2017 @17:51

Ndeshja ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit në kuadër të...

PAGOHET BORXHI

Trepça paguan borxhin, vazhdon garat në BIBL

6 Janar, 2017 @17:47

Skuadra e Trepçës ka paguar borxhin ndaj ligës ballkanike dhe...

NETS vs CAVS

Irvingu kthehet me fitore

7 Janar, 2017 @9:54

Ylli i Cleveland Cavaliersit, Kyrie Irving, mungoi në disa ndeshje...

WARRIORS vs GRIZZLIES

As 40 pikë nga Curry s’mjaftojnë

7 Janar, 2017 @9:23

Për ta përcaktuar fituesin në duelin ndërmjet Golden State...

SHTYHET NISMA E PRANVERËS

Stinori pranveror nis më 21-22 janar

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @17:30

Edhe pse u parapa që të nis në mes të janarit 14-15 janar 2017,...

MUNDËSITË E TRANSFEREVE

Zgjatet afati kalimtar i janarit

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @16:44

Afati kalimtar i basketbollistëve për skuadrat kosovare i...

HEAT-CELTICS

Dragic shkëlqen, Heat ndërpren serinë e Celtics

Foto: nba.com/heat

23 Nëntor, 2017 @9:16

Basketbollisti slloven, i zgjedhur më i miri i Eurobasket 2017, që...

THUNDER-WARRIORS

E para për Thunderin prej se iku Durant

Foto: nba.com/thunder

23 Nëntor, 2017 @8:25

Russell Westbrookut i është dashur të shënojë rekord pikë...

PAUL MILLSAP

Mungon mbi 2 muaj

Foto: nba.com

22 Nëntor, 2017 @9:30

Pas kontrollimeve mjekësore, ylli i skuadrës së Denver Nuggetsit...

LAKERS-BULLS

Prej minus 19 në fitore

Foto: nba.com

22 Nëntor, 2017 @8:11

Pas pjesës së parë të dobët dhe në disavantazh prej 42-61, Los...

MAVERICKS - CELTICS

S’ka që i mposhtë

Foto: nba.com

21 Nëntor, 2017 @11:52

Po vazhdon seria fenomenale e fitoreve të Bostonit. Fitorja e...

Të gjitha lajmet nga NBA