Të gjitha lajmet

CELTICS - WIZARDS @ GAME 7

Bostoni në finale të Konferencës

Foto: nba.com

Bostoni në finale të Konferencës

16 Maj, 2017 @9:01

Boston Celtics
Washington Wizards
Boston Celtics 115 : 105 Washington Wizards
Isaiah Thomas 29 pikë Bradley Beal 38 pikë

Boston Celtics arriti ta mposht Washington Wizardsin në ndeshjen e shatë të serisë me rezultat 115-105 dhe u kualifikua në finale të Konferencës Lindore.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte në të shumtën e kohës e barabartë, ndërsa në pjesën e dytë, për lojën e Bostonit u kujdesën Isaiah Thomas dhe Al Horford, derisa në anën tjetër dyshja John Wall dhe Bradley Beal luftonin për fitore.

Në çerekun e fundit të ndeshjes, te Bostoni në skenë doli Kelly Olynyk, i cili vetëm në këtë çerek, duke shënuar 14 pikë, luajti rolin kryesor në fitoren e skuadrës.

a

Rol të rëndësishëm në këtë ndeshje luajti edhe kontributi i bankës rezervë. Celtics është ushqyer mirë nga banka, derisa lojtarët e bankës së Wizardsit shënuan vetëm 5 pikë!

a

Në fitoren e Bostonit më efikasit ishin Isaiah Thomas me 29 pikë dhe Kelly Olynik me 24.

Ndërsa në anën tjetër, nuk mjaftuan 38 pikët e Bradley Bealit për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Boston Celtics në finale të Konferencës Lindore, do të përballet me kampionin aktual Cleveland Cavaliers.

PLAY OUT - NDESHJA E DYTË

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

16 Maj, 2017 @8:37

Në Gjilan mund të përcaktohet ekipi që do të sigurojë edhe një...

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

15 Maj, 2017 @20:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në...

TERMINI I DUELIT TË DYTË

Dueli i dytë i serisë finale, pasnesër

BOROZANI/ A. P.

15 Maj, 2017 @9:33

Seria finale e Play-Offit të Superligës pritet të bëhet edhe më...

KERASAN-DRITA @ GAME 1

Kerasani merr avantazhin në Play-Out

15 Maj, 2017 @8:19

Kerasan Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë...

WARRIORS - SPURS @ GAME 1

Përmbysje nga Warriors, Spurs humbin ndeshjen dhe Leonardin

14 Maj, 2017 @23:13

Spektakël, rikthim senzacional dhe shumë emocione! Të gjitha...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

Të gjitha lajmet nga NBA