Të gjitha lajmet

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

Bostoni në kërkim të superyllit

29 Maj, 2017 @15:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e Konferencës Lindore, skuadra e Boston Celticsit që prej tani ka filluar përgatitjet për stinorin tjetër.

Pritet që të bëhet një renovim në skuadër te “keltët” gjatë verës, derisa menaxheri i përgjithshëm i Bostonit, Danny Ainge, po përgatitet ta shtoj në skuadër një superyll.

Në listën e transferimeve janë yjet si Paul George i Indiana Pacersit dhe Gordon Haywardi i Utah Jazzit. Prej këtyre dy lojtarëve, Haywardi është nën përcjelljen e kryesisë së Celticsit.

SKEMA E PLAY OFFIT

Sipas mediave amerikane, te Bostoni plani kryesor gjatë verës është shtimi i një superylli në skuadër.

KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

29 Maj, 2017 @11:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e...

STREETBALL DURRËS

CheBar fiton turneun 3x3 në Durrës

29 Maj, 2017 @11:42

Ekipi nga Prishtina, CheBar, ka triumfuar në turneun e Streetballit...

FAZA INTENSIVE

Sot nisin përgatitjet intensive të Kosovës U20

29 Maj, 2017 @11:08

Prej sot basketbollistët U20 të Kosovës do të jenë në fazën...

GJOBAT E FUNDIT

Bashkimi e Prishtina marrin dënimet e fundit

Marjan Micevski, referi kryesor i ndeshjes së fundit të serisë, Bashkimi 1-3 Prishtina/ BOROZANI/ A. P.

29 Maj, 2017 @10:09

Skuadrat finaliste të Play-Offit, Sigal Prishtina dhe Bashkimi,...

MAGIC JOHNSON

Ingram i paprekshëm te Lakers

REUTERS/ Arkiv

27 Maj, 2017 @9:36

Kryetari dhe përgjegjësi për organizime në Los Angeles Lakers,...

NBA

Pensionohet Ginobili

27 Gusht, 2018 @19:15

Pas 16 sezoneve të kaluara në NBA, Manu Ginobili e ka deklaruar...

HAWKS

Vince Carter kalon te Atlanta

Foto:nba.com

26 Korrik, 2018 @9:22

Ylli veteran, Vince Carter, arriti marrëveshje me Atlanta Hawksin....

MELO, THE ROCKET

Carmelo Anthony në Houston Rockets

Foto: nba.com

23 Korrik, 2018 @15:23

Disa ditë më parë, ylli i Oklahoma City Thunderit, Carmelo Anthony...

LEGJENDA

Nowitzki zbret pagën për Dallasin

Foto:nba.com

22 Korrik, 2018 @1:17

Legjenda e Dallas Mavericksit, gjermani Dirk Nowitzki, për të...

RAPTORS vs SPURS

Afër shkëmbimit

18 Korrik, 2018 @13:44

San Antonio Spurs dhe Toronto Raptors, janë shumë afër...

Të gjitha lajmet nga NBA