Të gjitha lajmet

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @17:22

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në garën për pole-position të Bahreinit, duke dalë i pari.

Ai ka lënë pas tij fituesit e garave të kaluara, Lewis Hamilton dhe Sebastian Vettel, për të nisur për herë të parë si i pari një garë në Formula 1.

Gara për Çmimin e Madh të Bahreinit zhvillohet nesër.

KRONIKË AMERIKANE

MLB 2017 Parashikim

10 Prill, 2017 @16:29

Mrekullitë ndodhin rrallë. Që të përsëriten dy vite radhazi...

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @9:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar...

XHUDO

Gjakova humb medaljen e bronztë

8 Prill, 2017 @16:58

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka humbur mundësinë për t’u kthyer...

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @9:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @9:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka...

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @13:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

FORMULA 1 2016 vs FORMULA 1 2017

Formula e re, për gara më sfiduese

8 Shkurt, 2017 @12:04

Me arsyetimin e ngritjes së konkurrencës dhe spektaklit, Formula 1...

NË MERCEDES

Bottas te ekipi kampion

16 Janar, 2017 @15:57

Piloti finlandez i Williamsit, Valtteri Bottas (27 vjeç), i është...

Të gjitha lajmet nga Formula 1