Të gjitha lajmet

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 Qershor, 2018 @21:22

Serbia
Brazili
Serbia 0 : 2 Brazili
PAULINHO 36', Thiago SILVA 68'

Otkrytiye Arena (Moscow)

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të sigurojë vendin e parë në grup dhe të dalë në TOP 16, derisa Serbinë e dërgoi në shtëpi.

a

Paulinho shënoi në minutën e 36 të ndeshjes pas një super asistimi të Coutinhos, derisa goli i dytë erdhi nga Thiago Silva.

TABELA AKTUALE / RUSIA 2018

Brazili e përfundoi Grupin E si lider me 7 pikë të grumbulluara, ndërsa në të tetën e finales do të përballet me Meksikën.

a

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

ROSSONERI

Milan përjashtohet nga garat evropiane

27 Qershor, 2018 @17:29

Për shkak të thyerjes së rregullave të fair-playit financiar,...

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 Qershor, 2018 @17:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të...

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 Qershor, 2018 @14:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014,...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 Qershor, 2018 @14:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë....

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 Qershor, 2018 @14:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 Qershor, 2018 @10:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte...

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 Qershor, 2018 @22:10

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin...

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 Qershor, 2018 @20:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere....

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 Qershor, 2018 @20:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

GRUPI E: ZVICRA - KOSTA RIKA

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

Fotot: FIFA/twitter

27 Qershor, 2018 @21:35

Duke mos u varur fare nga ndeshja tjetër që zhvillohej në të...

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 Qershor, 2018 @17:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të...

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018