Të gjitha lajmet

BRAZILI - MEKSIKA

Brazili s’lejon befasi

Brazili s’lejon befasi

2 Korrik, 2018 @16:48

Brazili
Meksika
Brazili 2 : 0 Meksika
NEYMAR 51', R.FIRMINO 88'

Cosmos Arena (Samara)

Çerekfinalisti i pestë i Botërorit të Rusisë është Brazili.

a

5 herë kampioni i Botës e mposhti sot Meksikën, ndërsa autor të golave të Brazilit ishin Neymar, i cili shënoi pas shërbimit nga Willian, dhe Firmino, i inkuadruar nga banka rezervë.

SKEMA DREJT FINALES

Siç pritej, Brazili ishte skuadër më dominuese, derisa Meksika tentonte të rrezikonte kohë pas kohe në stilin e saj, me kundërsulme.

Në çerekfinale Brazili takohet me fituesin e duelit mes Belgjikës dhe Japonisë, duel ky që luhet sonte me fillim nga ora 20:00.

11-SHET

Formacionet: Brazili - Meksika

2 Korrik, 2018 @13:50

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Meksikës....

DITARI RUS (15)

Dita e zëvendësimeve

Dhoma e VAR-it/ Foto: GoogleImages

2 Korrik, 2018 @12:31

Zhvillimi i teknologjisë ka perfeksionuar këtë Kupë të Botës...

BEHAR MALIQI

Llapi shton përvojë me Maliqin

BOROZANI/ Arkiv

2 Korrik, 2018 @10:27

Njëri ndër mesfushorët më me përvojë në Superligë të...

MOHAMED SALAH

Edhe 5

2 Korrik, 2018 @9:16

Pas përfundimit të stinorit në Premier League, pyetja më së...

KROACIA - DANIMARKA

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

Foto: FIFA/fb/tw

1 Korrik, 2018 @21:33

Dy golat më të shpejt të Botërorit i shënuan, por pas kësaj...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 Korrik, 2018 @18:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Meksika

2 Korrik, 2018 @13:50

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Meksikës....

DITARI RUS (15)

Dita e zëvendësimeve

Dhoma e VAR-it/ Foto: GoogleImages

2 Korrik, 2018 @12:31

Zhvillimi i teknologjisë ka perfeksionuar këtë Kupë të Botës...

KROACIA - DANIMARKA

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

Foto: FIFA/fb/tw

1 Korrik, 2018 @21:33

Dy golat më të shpejt të Botërorit i shënuan, por pas kësaj...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 Korrik, 2018 @18:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

1 Korrik, 2018 @16:58

Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018