Të gjitha lajmet

GLASGOW RANGERS - SHKUPI

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Steven Gerrard, trajner i Glasgow Rangers/ Foto: rangers fc/fb

Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

12 Korrik, 2018 @22:06

glasgow rangers 2 : 0 shkupi
J. Murphy 23', J. Tavernier (PG) 90'+2
Broja 90min në fushë ndaj ekipit të Gerrardit

Mesfushori i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Rron Broja, është paraqitur për 90 minuta sot në përballjen që ekipi i tij, Shkupi e zhvilloi ndaj ekipit të famshëm skocez, Glasgow Rangers, ku trajner është aktualisht legjenda e njohur e futbollit anglez dhe e Liverpoolit, Steven Gerrard.

Glasgow Rangers fitoi ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Europa Ligës, 2-0, ndërsa Rron Broja luajti gjatë tërë ndeshjes me sukses në mesfushë të ekipit të tij, që drejtohet nga ish-trajneri i Trepçës’89 e Feronikelit, Zekirija Ramadani.

Glasgow Rangers vs Shkupi

Steven Gerrard me ekipin e tij, do të jenë javën tjetër mysafirë të Shkupit në Shkup, në përballjen e kthimit, ku ekipi nga kryeqyteti maqedonas do të tentojë rikthimin e rezultatit.

Glasgow Rangers vs Shkupi, 11s

Broja në fund të ndeshjes u bë shkaktar i penalltisë, ku Rangers ngriti epërsinë në 2-0, ndërsa kjo ishte ndeshja debutuese për Gerrardit në bankën e ekipit skocez.

VENTSPILS - LUFTËTARI

Ish sulmuesi i Trepçës’89, shkatërron Luftëtarin

12 Korrik, 2018 @21:57

Sulmuesi i dikurshëm i Trepçës’89, Adeleke Akinola Akinyemi, që...

NË KLINË

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

BOROZANI/ A. P.

12 Korrik, 2018 @21:10

Skuadra e Dukagjinit të Klinës sot ka prezentuar gjashtë...

REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Foto: fifa.com

12 Korrik, 2018 @20:23

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të...

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

11 Korrik, 2018 @21:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e...

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 Korrik, 2018 @19:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

11 Korrik, 2018 @17:51

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Anglisë....

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 Korrik, 2018 @15:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

11 Korrik, 2018 @15:29

Mediat italiane kanë raportuar sot se Genoa është e interesuar të...

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Foto: WHUFC/fb

11 Korrik, 2018 @15:10

Skuadra e Borussia Dortmundit është ndarë nga lojtari i krahut të...

SIPAS EUROSPORT

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

Foto: FIFA/fb

11 Korrik, 2018 @14:09

Një ditë pas ndeshjes, ekspertët e Eurosportit kanë dhënë notat...

VENTSPILS - LUFTËTARI

Ish sulmuesi i Trepçës’89, shkatërron Luftëtarin

12 Korrik, 2018 @21:57

Sulmuesi i dikurshëm i Trepçës’89, Adeleke Akinola Akinyemi, që...

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 Korrik, 2018 @19:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara...

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 Korrik, 2018 @15:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

DUELET DHE ORARI

Ndeshjet e ekipeve shqiptare në gara evropiane

Foto: prishtinafc.com

9 Korrik, 2018 @15:52

Deri tash, me kalimin e Dritës dhe Prishtinës në fazën tjetër...

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

5 Korrik, 2018 @20:00

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore...

Të gjitha lajmet nga Europa League