Të gjitha lajmet

DITA E NDESHJES

Buletini 10: De Biasi 99% dhe pushtimi i Lyonit

Buletini 10: De Biasi 99% dhe pushtimi i Lyonit

Buletini jubilar sot, Nr. 10.

19 Qershor, 2016 @8:05

DUHET TË VAZHDOJMË

Me pak fat, Shqipëria duhet të vazhdojë rrugëtimin në EURO2016 me fitore ndaj Rumanisë.

d

Tash, përkrahja dihet që nuk mungon, ndërsa u ka mbetur trajnerëve që të vendosin një formacion pak më ofanziv dhe të shënojmë gola.

MOTIVIMI

Njeriu që e ka humbur rastin më të mirë për Shqipërinë në këtë kampionat, pritet t’ia nis ndeshjes sot, ose së paku të futet në pjesë të dytë.

g

A DO T’I PËRDORË?

Ndër postimet e fundit të Bekim Balajt në rrjete sociale. Ashiqare njeriu dëshiron t’i përdor këto patika në Stade de Lyon… Por a do t’ia jep rastin De Biasi…

b

NË SHQIPËRI…

Panorama Sport thotë se Lorik Cana e Ergys Kaçe janë të sigurt në formacion sot për ndeshje ndaj Rumanisë. E hedhja e shishes nga Taulant Xhaka në ndeshjen e parë ndaj Zvicrës pasi që u zëvendësua, nuk do të harrohet lehtë nga Gianni De Biasi.

p

NË FRANCË...

L’Equipe i thotë francezëve ‘lëshoni’ frenat sot për të dhënë sa më shumë gola, pasi që ekipi është kualifikuar për të tetën e finales.

e

E në anën tjetër, ky titull do t’i përshtatej edhe kuqezinjëve… Mos i kurseni më golat.

TE VENDI

Ka shokë gurbetçarë që i presin shokët nga Kosova me flamur… dhe tashmë gjithçka gati për në lojën e fundit sot në Lyon.

p

PUSHTOI BALLINAT

Kjo kushërira e Rike Rocit që dogji gjithçka mashkullore nga ndeshja e fundit… ka bërë të ditur se flirton me një lojtar të Serie A-së. E a është ai lojtar shqiptar a tjetër, temë për mediat ‘rozë’.

i

99%

De Biasi në konferencën e djeshme për shtyp ka thënë se Shqipëria nëse fiton sonte, 99% siguron kualifikimin.

p

NESËR

Presim të zgjohemi edhe më të gëzuar… Kjo përshëndetje vjen nga Grand Canyon në SHBA. “Fitore sot, jemi me ty,” kanë shkruar statusin personat në fotografi.

c

DITARI NR. 9 @ EURO2016

Veç 2

Foto: FSHF

19 Qershor, 2016 @7:50

ERDH FITORJA Wilmots ende ishte trajner i Belgjikës sot, por aty...

EURO2016

Top golashënuesit pas 2 xhirove

Foto: UEFA Official

18 Qershor, 2016 @22:30

Mundësia që të kualifikohen 3 skuadra nga një grup për herë të...

GRUPI F

Shtylla mohon fitoren e Portugalisë

Foto: UEFA Official

18 Qershor, 2016 @21:54

Dy barazime në dy ndeshje për Portugalinë e Cristiano Ronaldos....

GRUPI F

Formacionet zyrtare: Portugalia-Austria

18 Qershor, 2016 @19:13

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të dy skuadrave nga...

GRUPI F

Hungaria s’lëshon pe

Foto: uefa.com

18 Qershor, 2016 @18:41

Pas pikës dhe golit historik në kampionate europiane në ndeshjen e...

MIQËSORE

Kosova U19 fiton

18 Qershor, 2016 @18:08

Përfaqësuesja e Kosovës U19 që po drejtohet nga selektori Ramiz...

E TETA E FINALES

Rivalët e Shqipërisë, në rast kualifikimi

18 Qershor, 2016 @18:04

Në rast se Shqipëria shënon nesër fitore të madhe ndaj Rumanisë...

DE BIASI

99% kualifikohemi

BOROZANI/Erdis Driza

18 Qershor, 2016 @17:51

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka thënë...

DE BIASI

S’do ndryshoja asgjë

Foto: FSHF

18 Qershor, 2016 @17:43

Selektori i Shqipërisë, Giovanni De Biasi, ka folur sot para...

TE ÇEKIA

Rosicky jashtë EUROs

18 Qershor, 2016 @17:29

Mesfushori veteran i Çekisë, Tomas Rosicky, ka rënë përsëri pre...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016