Të gjitha lajmet

BULLETIN NR 12 @ EURO2016

Buletini 12: Ditët e shpresës

Buletini 12: Ditët e shpresës

Buletini i 12 i EURO2016

21 Qershor, 2016 @8:11

100’000 TE DE BIASI

Selektori i kombëtares shqiptare ka arritur numrin e 100 mijë përcjellësve në Facebook dhe u ka thënë të gjithëve: Grazie - Falemnderit. I ka pasur afro 80 mijë para europianit.

d

MOS BLENI ‘PUMA’

Fanellat e shkyera të Zvicrës në ndeshje ndaj Francës janë bërë objekt talljeje në mbarë botën. Ndërsa kësaj i kontriboi shumë edhe Xherdan Shaqiri që sipas Blickut ka thënë: Shpresoj që Puma nuk prodhon kondomë.

g

KOMBINIMET PËR SOT

Sot duhet që Turqia të mposht Çekinë saktë 1-0, ose të barazojë me cilindo rezultat që Shqipëria t’i shtojë gjasat për të tetën e finales.

Por, para kësaj Gjermania duhet të shkelë Irlandën Veriore duke e mposhtur 4-0.

Shpresa, vdes e fundit - faktikisht në ndeshjet e nesërme.

m

MIRATOHET MILIONËSHI

Shteti i Shqipërisë ka miratuar bonuset për fitoren ndaj Rumanisë dhe hiç më pak se 1 milionë euro do të derdhen në llogarinë e FSHF-së si shpërblim për kuqezinjtë për 3 pikëshin historik.

d

PO TË VAZHDOJMË

Po doli ndonjë kombinim nga ndeshjet e mbetura të grupeve të EUROs dhe Shqipëria vazhdoi garimin në EURO2016 prej të tetës së finales… Uh… e paimagjinueshme çfarë do të bënin Tifozat Kuq e Zi në të gjitha anët e Francës.

g

TOPI I RI

UEFA ka prezentuar topin e ri të Adidasit me të cilin do të zhvillohen ndeshjet prej të tetës së finales së EURO2016. E ditë më parë, si për baksuzllëk, një top u shpërthye gjatë ndeshjes.

i

LIDERI I VËRTETË

Uellsiani Gareth Bale është treguar të jetë lider i vërtetë i ekipit deri më tani. Ai ka shënuar tre gola, për të dalë i pari në listën e shënuesve të EUROs, ndërsa ka udhëhequr ekipin si një lider i vërtetë në fitimin e Grupit B të EURO2016 duke e lënë Anglinë pas.

b

TIFOZI

Çfarë të shtohet më shumë për këtë tifoz anglez djathtas?

f

TURQIA NË BELA

Rezultatet jo të mira të Turqisë burojnë diku. E përditshmja Fanatik duke analizuar fotografitë e stërvitjes së fundit të reprezentacionit ka nxjerrë këtë pamje.

p

GRANIT XHAKA

Shpjegon atletet e reja

21 Qershor, 2016 @7:53

Mesfushori i reprezentacionit të Zvicrës, Granit Xhaka, ka lansuar...

GIANNI DE BIASI

Arrin 100 mijë përcjellës

21 Qershor, 2016 @7:41

Përzgjedhësi italian i kombëtares shqiptare, Giovanni De Biasi,...

HAPET ARKA

1 milionë euro premi për kuqezinjtë

11-shja startuese ndaj Rumanisë më 19/06/2016 FOTO/ FSHF

21 Qershor, 2016 @7:24

Shteti shqiptar ka miratuar shpërblimin prej 1 milionë euro në...

DUELET

Rivalët e ekipeve shqiptare në Europa Ligë

21 Qershor, 2016 @7:19

Dje u përcaktuan të gjithë kundërshtarët e ekipeve shqiptare në...

GJOBA

€100’000 gjoba për ndërprerje

21 Qershor, 2016 @7:14

Federata e Futbollit të Kroacisë (HNS) është gjobitur me 100...

DITARI NR. 11 @ EURO2016

Perfeksionimi i Gareth Bale

Fotografitë: uefaeuro/facebook

21 Qershor, 2016 @7:02

VAJI RUS Interesante ishte të shihnim një fans rus të qante. Pas...

GRUPI B

Anglia humb vendin e parë

Foto: Uefa Official

20 Qershor, 2016 @21:52

Me shumë ndryshime në formacion, Anglia e Roy Hodgson u ndal pa...

GRUPI B

Fitore për kualifikim si lider

Foto: Uefa Official

20 Qershor, 2016 @21:49

Vetëm 20 minuta zgjati historia e takimit mes Rusisë dhe Uellsit,...

GRUPI B

Formacionet zyrtare: Rusi-Uells

Foto; UEFA EURO2016

20 Qershor, 2016 @19:00

Në ndeshjen tjetër të Grupit B, Uellsi i Gareth Bale luan ndaj...

GRUPI B

Formacionet zyrtare: Sllovaki-Angli

Foto: EURO2016

20 Qershor, 2016 @18:55

Në xhiron e fundit të Grupit B, Anglia luan ndaj Sllovakisë. Roy...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016