Të gjitha lajmet

DREJT ÇEREKFINALEVE

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit

Buletini i 16 i EURO2016

26 Qershor, 2016 @9:33

ELIMINIMI I ZVICRËS

Për Zvicrën dhe shqiptarët e kësaj skuadre, ndeshja me Poloninë ishte e fundit në EURO 2016. Megjithëse në lojë ishin paksa më të mirë se polakët, ata ishin të pafat në ekzekutimin e penalltive.

SUPERGOLI I SHAQIRIT

Sigurisht, goli më i bukur i shënuar deri më tani dhe patjetër që vlen të shikohet edhe njëherë.

 


REAGIMI I FEDERERIT

Për golin e Shaqirit reagoi edhe tenisti i njohur botëror, Roger Federer, i cili shprehu reagimin e tij me këtë cicërimë.

SHAQUIRI!

Këngëtarja e njohur botërore, Shakira, i ka marrë për vete meritat e golit të Xherdan Shaqirit për shkak të ngjashmërisë së emrit. Ajo ka thënë se kjo është hera e parë që një çift (Pique-Shakira) shënon në një Europian.

...Dhe më pas filluan edhe Troll’at!

DANEZO-SHQIPTARI PËR ZVICERANO-SHQIPTARIN!


Ndërsa reprezentuesi shqiptar i Danimarkës, Riza Durmisi, cicëroi me flamurin shqiptar për golin e Shaqirit.

BLASZCZYKOWSKI

Sa herë që ka shënuar ai, Polonia nuk ka pësuar humbje dhe ky fakt vazhdon të mbetet ende.

TË PANDALSHMIT

Irlanda Veriore edhe pse është eliminuar tashmë ka lënë gjurmë në EURO 2016, falë tifozëve që nuk ndaleshin për asnjë çast.


BABË E BIJË

Ylli i Uellsit, Gareth Bale, fitoren ndaj Irlandës Veriore e festoi në fushë së bashku me vajzën e tij.


AVOKADOJA IA QËLLOI!

Fituesin e ndeshjes Kroaci-Portugali dikush e dinte paraprakisht. E ajo ishte avokadoja!


RESPEKT PËR BASHKËLOJTARIN

Cristiano Ronaldo ishte ai që e ngushëlloi bashkëlojtarin e tij në Real Madrid, Luka Modricin, i cili nuk arriti t’i ndalë lotët pas humbjes dramatike të Kroacisë ndaj Portugalisë.

PËRSHKRIMI I NDESHJES

Më shumë se 90 minuta pa asnjë goditje në portë dhe në fund një gol në vazhdime që e përcaktoi fituesin. Ndryshe nuk mund të përshkruhej një ndeshje e tillë e mërzitshme sikurse ajo ndërmjet Kroacisë dhe Portugalisë.

MESAZH NGA HOLANDEZËT

Në ndeshjen Kroaci-Portugali ishin të pranishëm edhe disa tifozë holandezë, të cilët dhanë mesazh se qysh pas dy viteve do t’i kthehen turneve madhore.

CICËRIMA E DITËS

Se çfarë popolli me fat jemi, tregon kjo cicërimë!

1/8

Quaresma çon Portugalinë në çerekfinale

UEFA.com

25 Qershor, 2016 @22:30

Portugalia ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të...

1/8

Formacionet zyrtare: Kroaci-Portugali

Borozani Design/Olsen Kraja

25 Qershor, 2016 @19:03

Ndeshja kryesore e ditës zhvillohet ndërmjet Kroacisë dhe...

FAKT

Polonia e pamposhtur me Blaszczykowskin

25 Qershor, 2016 @18:56

Përfaqësuesja e Polonisë nuk ka pësuar asnjëherë humbje, kur...

1/8

Uellsi, çerekfinalisti i dytë

Foto: UEFA Official

25 Qershor, 2016 @18:48

Në derbin britanez mes Uellsit e Irlandës Veriore, fituese doli...

XHERDAN SHAQIRI

E meritonim të shkojmë tutje

25 Qershor, 2016 @17:44

Pas humbjes ndaj Polonisë nga penalltitë, lojtari i ndeshjes...

1/8

Nuk mjafton super Shaqiri, Polonia në çerekfinale

Foto: UEFA Official

25 Qershor, 2016 @16:46

Edhe përkundër paraqitjes dhe golit fenomenal të Xherdan Shaqirit,...

MILOT RASHICA

Rashica i kthehet ekipit

25 Qershor, 2016 @16:32

Futbollisti i talentuar, Milot Rashica, i ka dhënë fund pushimit...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016