Të gjitha lajmet

DREJT GJYSMËFINALEVE

Buletini 21: Përmbytja e ishullit

Buletini 21: Përmbytja e ishullit

Buletini nr 21 i EURO2016

4 Korrik, 2016 @11:47

7+

Ndeshja Francë-Islandë regjistroi rekord në këtë kampionat. Për herë të parë një ndeshje në EURO 2016, përfundoi me shtatë gola të shënuara, përkatësisht 5-2 për Francën.

FUNDI I ËNDRRËS

Ëndrra europiane e Islandës, përfundoi me një humbje të thellë nga nikoqirët, françezët. Por pavarësisht kësaj humbjeje, Islanda u tregua krenarë për arritjet. Tifozët e saj u larguan me zë dhe me krenari nga EURO 2016.


GRIEZMANN

Njërin prej pesë golave të Francës, e shënoi edhe Antoine Griezmann, gol ky i cili e bëri atë aktualisht golashënuesin më të mirë në kampionat me katër gola të shënuara. Përveç kësaj, ky ishte edhe goli i 100-të në EURO 2016.

PUTHJA FRANÇEZE

Dashuria ndërmjet futbollistëve të Francës, Griezmann dhe Payet, ka arritur në një nivel tjetër. Atë që ia bëri më parë Payet Griezmannit, puthjen e këmbës pas golit të shënuar, Griezmann ia ktheu në mënyrë të njëjtë pas golit të Payet.

RRUGËTIMI FANTASTIK

Pas eliminimit të Islandës, një falenderim erdhi edhe nga futbollisti Ari Freyr Skulason. “Nuk di çfarë të them. Por dua të falenderojë të gjithë ju për përkrahjen në UEFA EURO. Ishte një rrugëtim fantastik,” ka shkruar ai në Twitter.

EKIPI QË E MPOSHTI ANGLINË

Gazeta britaneze, Daily Mail, ka bërë një krahasim të veçantë në titullin e ndeshjes Francë-Islandë. Franca 5, ekipi që e mposhti Anglinë 2, ka shkruar ajo.

GJYSMËFINALET

Tani përpara i kemi ndeshjet e gjysmëfinales. E aty do të jenë dy përballje të forta Portugali-Uells dhe Gjermani-Francë. Fundi po afrohet…

MAN CITY

Nis puna te City

4 Korrik, 2016 @11:04

Pjesa më e madhe e futbollistëve të Manchester Cityt sot është...

PARA ZYRTARIZIMIT

Mbrojtësi i Schalkes drejt Fenerbahçes

4 Korrik, 2016 @9:52

Nënkampioni i Turqisë, Fenerbahçe, ka bërë të ditur se shpejt...

INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Ndeshjet e mëdha të verës

4 Korrik, 2016 @9:05

Të ndarë në katër kontinente, skuadrat europiane me emër nisin...

DITARI NR. 20 @ EURO2016

Zemër

ODD ANDERSEN/AFP/Getty Images

4 Korrik, 2016 @7:37

Në një botë ku Raheem Sterling blihet për 70 milionë euro, e...

GRIEZMANN

Del në krye

3 Korrik, 2016 @21:57

Antoine Griezmann me golin e tij të shënuar sonte ndaj Islandës,...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016