Të gjitha lajmet

PARA GJYSMËFINALEVE

Buletini 22: Ku po pushojnë kuqezinjtë?

Buletini 22: Ku po pushojnë kuqezinjtë?

6 Korrik, 2016 @8:15

Para gjysmëfinaleve të EURO2016, që nisin sonte me ndeshjen Portugalia - Uellsi dhe vazhdon nesër me Gjermania - Franca, t’i shikojmë yjet kuqezi ku po i kalojnë ditët para nismës së stinorit të ri.

p

LENJANI NË DUBAI

Krahu kuqezi, Ermir Lenjani, ka zgjedhur Dubain për pushime. Ai në ndërkohë ka vizituar edhe shkretëtirat, t’i ketë përvojë në CV.

l

GOLASHËNUESI NË QYTET E DET

Golashënuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka bërë disa ditë shëti nëpër Itali, ku ka zgjedhur edhe Milanon ndër të tjera, ndërsa tash është në bregdetin spanjoll.

p

DREJT AMERIKËS

Shkëlzen Gashi, sulmuesi i kombëtares, pas Tiranës e Prishtinës, ka marrë aeroplanin për në SHBA, për të kaluar ditët e fundit të pushimit para se të nis stinorin e ri.

p

XHAKA ME SHOKË

Taulant Xhaka ka zgjedhur një pjesë të pushimeve t’i kalojë si djalë i ri nëpër diskoteka me shokë.

l

KAPITENI NDRYSHE

Lorik Cana ka zgjedhur pushime ndryshe. Ai ka përzgjedhur pushime të stilit në hulumutimin e qyteteve të vogla.

p

KTHEHET ANSI

Ansi Agolli nuk e kishte të gjatë pushimin. Krahu i majtë i kuqezinjëve këto ditë është kthyer në Baku të Azerbejxhanit për të rinisur përgatitjet me ekipin e tij.

p

NË ITALI

Elseid Hysaj, është më parë me miq nëpër Firencë, ku ka kaluar një pjesë të pushimit.

p

ÇIKALLESHI ‘CHILL’

Sulmuesi Sokol Çikalleshi ka zgjedhur largësitë. Ai ka postuar këtë fotografi nga Maldivet, ku po qëndron aktualisht.

p

SHËTITJE

E Amir Abrashi bashkë me shokun e tij Xherdan Shaqiri kanë përzgjedhur të vizitojnë disa vende shpejtë, ku në mes tjerash kanë qëndruar edhe në Shqipëri.

p

 

XHENOVË

Sampdoria zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: UC Sampdoria Official

4 Korrik, 2016 @23:45

Pas largimit të Vincenzo Montellas në drejtim të Milanit,...

PËRGATITORE

Ferronikeli miqësore me ish-kampionin e Maqedonisë

Foto: KF Ferronikeli Official/Facebook

4 Korrik, 2016 @23:40

Skuadra kampione e Kosovës, Ferronikeli, ka aranzhuar ndeshje...

MEDIAT SHQIPTARE

Ajeti refuzon Pescarën

Arlind Ajeti/ Foto: L. D./ BOROZANI

4 Korrik, 2016 @23:35

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti, thuhet të...

NEROAZZURRI

Inter nis përgatitjet pa Manajn

Foto: FC Inter Official

4 Korrik, 2016 @19:58

Futbollistët e Interit sot janë paraqitur në qendrën sportive...

ZYRTARE

Drenica merr lojtarin e Ferronikelit

4 Korrik, 2016 @19:54

Skuadra e Drenicës, që siguroi mbijetesën në Superligë pas...

VLORË

Një kosovar dhe një serb te Flamurtari

4 Korrik, 2016 @18:34

Skuadra nga Vlora, Flamurtari, ka bërë të ditur sot se ka arritur...

TE SHTABI TEKNIK

Miftari nd’trajner i Prishtinës

4 Korrik, 2016 @17:44

Sot, zyrtarisht është caktuar ndihmës trajner i skuadrës së...

SULMUES I RI

Neziri te Prishtina

4 Korrik, 2016 @17:42

Sulmuesi 23 vjeçar i lindur në Karlsruhe të Gjermanisë, Mërgim...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016