Të gjitha lajmet

BULLETIN @ EURO2016

Buletini 3: Debutimi dhe Xhakat

Foto: uefa.com

Buletini 3: Debutimi dhe Xhakat

Buletini i ditës së tretë të EURO2016

12 Qershor, 2016 @10:05

Dita e 11 qershorit 2016 do të mbahet mend gjatë te shqiptarët. Debutimi i kombëtares në EURO2016, festa e madhe kuqezi gjithandej, këngë, tifozllëk të denjë e kajmaku i krejt këtyre - Xhakat.

Nuk besohet të ketë ndonjë medie që nuk ka përmendur dje dyshen, Taulantin dhe Granitin.

NËNA

Potezi i ditës prej Xhakave ka qenë bluza e nënës. Ua mbylli gojën krejtve me kreativitet në maicë që shfaqte flamujtë e shteteve që i reprezentonin djemtë.

x

EH, EIFFEL

Po, natyrisht edhe kulla e Eiffelit do të vishet me ngjyra kuqezi.

e

Por, edhe një Tifoz Kuq e Zi - ia vendosi Plisin kësaj kulle, si kapak.

t

INCIDENTE ZERO

Kuqezinjtë nga e mbarë bota treguan se çfarë lloji tifozash janë dje në Lens, ku nuk është raportuar asnjë incident. Francezët mund të ankohen vetëm për ‘sajgi’ të tepruar të shqiptarëve.

BUKUROSHJA

Mbi 30 mijë komente ka marrë kjo fytyrë simpatike kuqezi pasi që u kap nga kamerat e UEFA-së dje.

g

KY ËSHTË YLLI

Yll, quhet ky që e mbante flamurin e Kosovës në stadiumin e Lensit dje. Ylli me flamur plotë yje.

y

MERRUNI ME ANGLEZË E RUSË

Paranojat franceze për vendet si Shqipëria… kanë rënë në ujë dje.

Ballina e L’Equipe është me luftën anglo-ruse që u zhvillua për 2-3 ditë në Marseille dhe besohet të vazhdojë edhe më.

f

E DO SLLOVAKINË

Gareth Bale ka shënuar golin e parë për fanellën e Uellsit, ndaj Sllovakisë në vitin 2006. Edhe dje, goli i parë i Uellsit në EURO 2016 erdhi nga Bale dhe kundër Sllovakisë.

b

SHQIPTARO-ZVICERANI

Vjen nga Kosova, jeton në Zvicër e don Shqipërinë - zgjidhja është diçka kështu për ndeshje.

a

TIFO

Tupani i Tifozave Kuq e Zi dje u rrah mirë edhe në Lens. Krenari e kësaj gjenerate kuqezi janë djelmoshat e kësaj tifozërie që po lënë gjurmë gjithandej.

f

KAPITENI CANA

E sa për Lorik Canën që luajti me dorë dje… u shfaqën miliona komente për një moment. Mos harroni me u kënaq në EURO2016. Deri në ndeshjen tjetër, ju do Cana

f

SHAKO

Komentatori i Supersportit, Dritan Shakahoxha, e ka postuar këtë fotografi pas ndeshjes Shqipëria-Zvicra dje me tekst: Kokën lart kapiten

s

MEDIA

Arsenal shpreh interesim për Hysajn

12 Qershor, 2016 @9:56

Elseid Hysaj mund të bëhet bashkëlojtar i Granit Xhakës te...

VËLLEZËRIT XHAK

80 përqindëshi i rrogës, i shkon familjes

12 Qershor, 2016 @9:21

Vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka, rrogën që e marrin nga...

DITARI NR. 2

Inati

Foto: uefa.com

12 Qershor, 2016 @0:54

Inati Mirë ka thënë Edi Rama – ne s’mund të presim të...

GRUPI B

Berezutski shokon Anglinë

Foto: UEFA EURO2016

11 Qershor, 2016 @22:57

Përkundër dominimit gjatë gjithë ndeshjes dhe shumë rasteve për...

GRUPI B

Uellsi e nis me fitore

11 Qershor, 2016 @19:39

Uellsi e ka filluar mbarë Kampionatin Europian, duke shënuar fitore...

PAS NDESHJES

Graniti vesh fanellën e Taulantit

11 Qershor, 2016 @18:19

Pas ndeshjes Shqipëri-Zvicër, dy futbollistët më të përfolur...

MËRGIM MAVRAJ

Nëse luajmë me zemër dhe shpirt, e befasojmë Francën

11 Qershor, 2016 @18:01

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka folur pas...

GIANNI DE BIASI

Duhej të ishim më konkret

11 Qershor, 2016 @17:41

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas ndeshjes...

GRANIT XHAKA

Ishte sikur ndeshje mysafire

11 Qershor, 2016 @17:35

Njeriu i ndeshjes Shqipëri-Zvicër, Granit Xhaka, pas ndeshjes ishte...

E SHFAJËSOI VETEN

Berisha më i miri te Shqipëria

11 Qershor, 2016 @17:27

Megjithëse ishte fajtori kryesor i golit të vetëm të Zvicrës,...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016