Të gjitha lajmet

DITA KUQEZI

Buletini 6: Pikë ose gol

Buletini 6: Pikë ose gol

Buletini i ditës së gjatë të Kampionatit Europian, Franca 2016.

15 Qershor, 2016 @10:43

GJESTI I JAVËS, PA DYSHIM

Dje tifozët irlandezë rregulluan dhe ndërruan gomën e kerrit të pensionistit francez. S’do fjalë më shumë për njerëzimin, tifozllëkun e europianin.

i

GAZETA!

E përditshmja prestigjioze franceze L’Equipe ka vënë titullin sot ‘lëvizja e Deschampit’ me dyshen që pritet të nis ndeshjen ndaj Shqipërisë, ku Koman e Martial marrin vendin e Pogbasë dhe Griezmannit.

l

GJELAT NË RREZIK!

Po, pra! Disa nga Tifozët Kuq e Zi veçse e kanë postuar në rrjete sociale këtë fotografi para ndeshjes së sontme, Franca - Shqipëria, që nis në ora 21:00.

h

KULLËN PO E NGJRYOSIM SOT!

Të dashur përdorues të rrjeteve sociale. Sot gjatë ditës duhet të vendosni STATUS-in #ALB në Twitter, Facebook ose edhe Instagram. As koment, as shpërndarje, as asgjë tjetër. Kjo është e vetmja mënyrë për ta ngjyrosur kullën e Eiffelit në Paris me ngjyrat e flamurit kuqezi.

f

10 MIJË METRA KATROR NË PLAZH

Sot në plazhin e Marseilles pritet të hapet flamuri kuqezi me mbi 10 mijë metra katrorë madhësi. Edhe plazhin marsejez po e ngjyrosim.

a

TIFOZAT KUQ E ZI

Vendtakimi për të gjithë kuqezinjtë para se të niset për në Velodrome sonte është - plazhi. Ja ku e keni postimin e Tifozave Kuq e Zi, mos harroni edhe brekët e larjes - për freskim para ndeshjes. Adresa në frangjisht: Plages du Prado, 13008 Marseille - këtu shpaloset flamuri gjigant. Prej orës 14 nis takimi.

i

15%-shi i SHTETIT NË EUROPIAN

Mbi 40 mijë islandezë janë në Francë për të përjellë ekipin e tyre në debutim të europianit. Që në ndeshjen e parë erdhi goli i parë, pika e parë dhe gëzimi i madh, edhe për pjesën tjetër të vendit që kishte qëndruar në shtëpi.

ic

GAZETARËT

Në port, aty bëhet më së miri, nëse e doni shëtinë.

p

PO SHIHESH ERION

Kështu Erion Bogdani e fut kokën në kuadër të fotografi zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit tenton të fotografojë për faqen zyrtare.

bog

 

 


 

DITARI NR. 5 @ EURO2016

Barazimi është sukses

Foto: FSHF

15 Qershor, 2016 @9:57

Torghelle Pasi patëm mbet baras pa gola me Suedinë në ndeshjen e...

GRUPI F

Ndeshja e parë, goli i parë dhe pika e parë

14 Qershor, 2016 @22:52

Duel historik për Islandën e vogël në popullsi u shënua sot në...

TIFO

Irlandezët ndihmojnë pensionistin

14 Qershor, 2016 @22:19

Disa tifozë irlandezë sot kanë bërë një gjest të...

ISLANDA

15% e popullsisë në EURO

Foto: uefa.com

14 Qershor, 2016 @22:04

Mbi 40 mijë islandezë janë në Francë këto ditë për të...

DESCHAMPS

Shqipëria meritoi barazim kundër Zvicrës

14 Qershor, 2016 @21:56

Selektori i Francës, Didier Deschamps, në konferencën për shtyp...

600

Historike për Nanin dhe europianët

14 Qershor, 2016 @21:50

Futbollisti i Portugalisë, Luis Nani, me golin e shënuar në pjesë...

GIANNI DE BIASI

Brenda 24 orëve shënojmë gol

14 Qershor, 2016 @21:40

Selektori i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka thënë se...

GRUPI F

Ronaldo për tre rekorde

Foto: UEFA EURO2016

14 Qershor, 2016 @20:36

Në ndeshjen që zhvillohet sonte mes Portugalisë e Islandës,...

BRAZIL

Shkarkohet Dunga

14 Qershor, 2016 @20:24

Menjëherë pas eliminimit nga Copa America, Brazili e ka shkarkuar...

LOJAL NDAJ KLUBIT

Shala vazhdon me Gjilanin

Foto: KF Gjilani Facebook

14 Qershor, 2016 @20:09

Mbrojtësi nga Rahoveci, Arbër Shala, ka vazhduar edhe për të...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016