Të gjitha lajmet

KRENARIA

Buletini 7: Marseille i kuq, pikët Francës

Buletini 7: Marseille i kuq, pikët Francës

Buletini i ditës së shtatë të EURO 2016.

16 Qershor, 2016 @9:35

Çfarë dite ishte ajo e djeshmja. Këngë, valle e flamur, para dhe gjatë ndeshjes. Krenari për Tifozat Kuq e Zi, krejt futbollistët e kombëtares - dhe në fund zhgënjim, që u përbi me paraqitjen e hatashme kuqezi.

KUQEZINJET

Dy vajzat që bënë xhiron e botës me fotografitë e tyre në mbarë botën si me gazeta, me portale, ashtu edhe nëpër rrjete sociale. Bukuroshja në të majtë është Rike Roci, ish banorja e Big Brother Albania, ndërsa në të djathtë kushërira e saj.

a

PARA DITE

Disa tifozë në park të Marseilles, duke jetuar momentin.

i

MBRET I KOHËS SHTESË

“Mbret i kohës shtesë” e ka quajtur L’Equipe Dimitri Payetin sot, njeriu që po shkëlqen te Franca në ndeshjen e dytë me radhë. Payet si Granit Xhaka - në dy ndeshje morri çmimin lojtari i ndeshjes.

k

PLAZHI I KUQ

Tifozat Kuq e Zi ashtu si paralajmëruan duke nisur prej orës 14 dje, shpalosën me këngë e brohoritje flamurin mbi 10 mijë metra të gjatë.

t

ANA TJETËR

Këta tifozë, janë renditur në plazh për të fotografuar pjesën tjetër të tifozëve që shpaloste flamurin gjigand në plazhin e Marseilles dje.

p

TË PARËT

Franca u bë ekipi i parë që siguroi të tetën e finales në EURO2016 me fitore ndaj Shqipërisë mbrëmë.

f

GRANITI

Truri i zviceranëve. Granit Xhaka për herë të dytë merr çmimin lojtari i ndeshjes në EURO2016, përkundër se Zvicra barazoi ndaj Rumanisë dje.

g

UEFA ENDE S’BESON

Deri në ora 9 të mëngjesit sot, te faqja zyrtare e UEFA-së qëndroi ky rezultat. Franca 0-0 Shqipëria, ndërsa golat për Francën i shënuan Payet dhe Griezmann.

p

DE BIASI

Urime ditëlindjen e 60.

b

DITARI NR 6 @ EURO2016

Himni i Gani Abazit

16 Qershor, 2016 @8:25

GANIU Francezët patën 60% të kohës topin në këmbët e tyre....

TANTI AUGURI MISTER

Pa dhuratë

Foto: FSHF

16 Qershor, 2016 @8:16

Përzgjedhësi italian i kombëtares shqiptare, Giovanni de Biasi,...

PAS NDESHJES

Deschamps vlerëson paraqitjen e Shqipërisë

16 Qershor, 2016 @0:33

Pas fitores së dytë radhazi në kuadër të Grupit A, fitore me të...

PATRICE EVRA

Shqipëria e meritonte një pikë

16 Qershor, 2016 @0:24

I pyetur pas ndeshjes nga Supersport, Patrice Evra tregon respekt...

PAS NDESHJES

Keqardhje për rezultatin, meritonim më tepër

Foto; supersport.al

16 Qershor, 2016 @0:17

Pas humbjes me Francën në çastet e fundit, trajneri De Biasi u...

NOTAT DHE SHPJEGIMET

Vlerësimet e kuqezinjëve pas ndeshjes

Foto: uefa.com

15 Qershor, 2016 @23:43

Etrit BERISHA, 5 Mbrojti dhe doli mirë në shumë krosime, por dy...

SI PERFORMUAN?

Notat e lojtarëve nga Squawka

15 Qershor, 2016 @23:21

Këto janë notat e lojtarëve kuqezi që përfunduan ndeshjen sonte...

STATS

Statistikat, pas Franca-Shqipëria

15 Qershor, 2016 @23:06

Mëposhtë në fotografinë e WhoScored, shikoni statisikat e...

KUQEZI

Lufta heroike, shkoi pa pikë në fund

15 Qershor, 2016 @22:24

Kuqezinjtë kanë pasur paraqitje të madhe ndaj Francës sonte në...

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Francë-Shqipëri

Foto: UEFA EURO2016

15 Qershor, 2016 @20:02

Një orë para ndeshjes Francë-Shqipëri, janë publikuar...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016