Të gjitha lajmet

SHËTI NËPËR BREGUN AZUR

Buletini 8: Ditëlindja e De Biasit dhe ‘bombat’ shqipe

Buletini 8: Ditëlindja e De Biasit dhe ‘bombat’ shqipe

17 Qershor, 2016 @9:20

STATUSI I DITËS

E përditshmja gjermane, Bild Sport, në Facebook e ka shkruar statusin e ditës së djeshme.

“Dhe ja kontakti i parë i holandezëve me top në EURO2016…” ka qenë komenti i Bildit, derisa në fotografi shihet referi holandez Bjorn Kuipers duke e larguar topin.

g

Me këtë, gjermanët treguan se si bëhet shaka me komshiun e parë, që nuk arrin kualifikimin në europian.

DITËLINDJA E DE BIASIT

U festua me tortë dhe me qirinj në te ditëlindja e Giovanni De Biasit dje në kampin kuqezi në Francë, ndërsa kreu i FSHF-së ka qenë në çdo foto të publikuar - që don të thotë se ‘unë jam unë’.

g

STATISTIKA E DITËS

Nga 34 gola të shënuara deri tash në EURO2016, 9 prej tyre i kanë shënuar zëvendësuesit.

g

DOBËT

Tifozja polake është mundur të kapet nga fotografët, por pas ‘bombave’ shqiptare në Velodrome, tashmë gjithçka duket - ftohtë.

p

NJERIU I HISTORISË

Jo që është historian i mirë apo diçka e tillë, por Gareth McAuley shënoi dje golin e parë dhe historik për veriirlandezët në EURO2016. E merituar për një 36 vjeçar dhe kontributin e tij në fanellën e gjelbër.

a

NË PAZAR

Disa nga Tifozët Kuq e Zi dje kanë qenë duke shëtitur nëpër rrugicat e Sen Tropesë [Saint Tropez]-së, ndërsa statusi ka qenë: “po lypim me ble pllac”.

p

PA CANËN S’BËN

Kapiteni i kombëtares, Lorik Cana, është dashur të kryejë edhe rolin e përkthyesit dje për kreun e FSHF-së, kur komunarët e Pieros Guirrecut i organizuan pritje kombëtares shqiptare.

g

SHUARJA E MARTIALIT

Bllokimi që ia bëri në ndeshje Anthony Martialit, ka bërë që francezët të vazhdojnë me kritika ndaj lojtarit të talentuar të tyre. Bravo Elseid Hysajt për ‘ilaçin’ anti-Martial. Xhokerti vetullngrysur do të thotë titulli i L’Equipe për Martialin, pas ndeshjes me Shqipërinë.

g

MOS FITONI

Përveç Rumanisë që duhet ma mposhtim mirë e mirë të dielën, publiku shqiptar tashmë duhet të lutet që së paku dy pozita tjera të treta në grupe të kenë më pak se 3 pikë, ose golaverazh shumë negativ.

g

PROVOKIMI

Panorama Sport shqiptare thotë se rumunët po na provokojnë për ndeshjen e fundit të Grupit A. Edhe nëse po, fjala e fundit thuhet në fushë.

g

QYSH JENI?

Eh… mos të harrojmë ‘bombat kuqezi’ janë mirë dhe ju kanë përshëndetur me këtë foto pas ndeshjes Francë - Shqipëri, prej Marsejës [Marseille].

p

DITARI NR 7 @ EURO 2016

Plusi dhe minusi gjerman

Foto: uefa.com

17 Qershor, 2016 @8:54

PLUSI DHE MINUSI GJERMAN Gjermanët mbuluan për merak Lewandowskin...

GRUPI D

Dueli i parë pa tundje rrjetash

16 Qershor, 2016 @22:42

Dueli i parë pa gola i kampionatit ishte ky. Duel ku priteshin gola,...

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Gjermania - Polonia

16 Qershor, 2016 @20:36

Dy skuadrat që shënuan fitore në ndeshjet e para të Grupit C,...

GRUPI C

Irlanda Veriore befason dhe shkruan historinë

Foto: @ Ukraine vs. Northern Ireland june 2016

16 Qershor, 2016 @19:48

Veriirlandezët sot kanë bërë befasinë e ditës në EURO 2016,...

PEZULLOHET VENDIMI

Skënderbeu-CAS, vendoset në korrik

16 Qershor, 2016 @18:52

Pas akuzës për trukime të ndeshjeve dhe pezullimit nga Champions...

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Ukraina-Irlanda Veriore

16 Qershor, 2016 @17:13

Me fillim nga ora 18:00, Ukraina në Grupin C luan ndaj Irlandës...

GRUPI B

Sturridge sjell fitoren

16 Qershor, 2016 @16:35

Goli i Daniel Sturridge në minutat shtesë, i ka sjellur tre pikë...

MEDIA

Graniti një Vieira i ri për Arsenalin

Foto: Reuters/The Sun

16 Qershor, 2016 @15:47

Granit Xhaka, mesfushori i ri i Arsenalit, aktualisht është njëri...

LA GAZZETTA

Skrtel pranë Fenerbahçes

16 Qershor, 2016 @15:17

E përditshmja italiane, La Gazzetta dello Sport, ka bërë të ditur...

PARA DUELIT

Arda s’do kritika

16 Qershor, 2016 @14:52

Mesfushori më i njohur i reprezentacionit të Turqisë, Arda Turan,...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016