Të gjitha lajmet

1 DITË PARA NDESHJES

Buletini 9: Drejt Lyonit për kualifikim

Buletini 9: Drejt Lyonit për kualifikim

Buletini i ditës së nëntë të EURO2016.

18 Qershor, 2016 @8:18

Prej trazirave kroate deri te ndeshja e nesërme.

TURPI I MADH

Tifozët kroat se çfarë probleme kanë me Federatë apo me dikë, mund t’i zgjedhin tjetërkund, por definitivisht jo në Francë.

p

Mesfusha për lakmi: Modric, Rakitic, Perisic, Brozovic me shokë - po shkojnë dëm falë disa huliganëve.

3 PIKË TË SIGURTA DHE MILIONAT

Rumania po e sheh si të sigurt fitoren ndaj Shqipërisë nesër, ndërsa Federata po planifikon çka të bëj me milionat e fituara pas kualifikimit në të tetën e finales.

p

Mos thuani hop para se të kërceni.

PËRSHËNDETJE

Marina Vjollca, prezentuesja e TopChannelit, ka postuar këtë fotografi para emisionit të rregullt të debatesh sportive.

p

Fat, para Rumanisë për kuqezinjtë?!

TË DËSHPËRUARIT

Historia s’përsëritet gjithmonë i nderuar Fatih Terim. Prej imperatorit në drejtim të horrit.

p

007 APO 0011?

Kjo është pyetja që po e bën Shkelzen Gashi në Instagram. A jam 007 apo 0011? Përgjigjuni dhe besoni se kuqezinjtë janë ekip me atmosferë ndër më të mirë brenda në EURO2016.

p

PUSHIMI BRINA S’KA

Këto janë papuqet e Mërgim Mavrajt, ndërsa në postimin e tij ai ka shkruar - gjithkah kuq e zi.

p

Pamje e bukur nga hoteli i kombëtares shqiptare drejt Oqeanit Atlantik.

DREJT LYONIT PËR 3 PIKË

Krenaria e kombit përveç kombëtares janë edhe djelmoshat e pandalshëm të Tifozave Kuq e Zi.

o

Pak pushim në plazhin e Kanës (Cannes) edhe për tupanin për të marrë rrugë drejt Lyonit nesër.

DITARI NR. 8 @ EURO 2016

Lojë kampioni

18 Qershor, 2016 @7:47

RËNIA E NJË IMPERATORI Do ti kushtoja edhe një titull...

EURO2016

Kush u kualifikua deri tash?

Foto: Uefa Official

17 Qershor, 2016 @22:47

Pak pa përfunduar xhiro e dytë në kuadër të grupeve, tri skuadra...

SPANJA

De Gea vendos rekord të ri

Foto: Telegraph

17 Qershor, 2016 @22:11

Pas fitores së Spanjës ndaj Turqisë me rezultat 3-0, portieri...

GRUPI D

“Furia e Kuqe” deklason Turqinë

Foto: Uefa Official

17 Qershor, 2016 @21:49

Me dominim të plotë dhe futboll të bukur, “Furia e Kuqe” ka...

TRANSFER

Laçi prezantohet te APOEL-i

17 Qershor, 2016 @20:33

Mesfushori i talentuar i kombëtares shpresa të Shqipërisë, Qazim...

GRUPI D

UEFA shqyrton incidentin e kroatëve

17 Qershor, 2016 @19:49

Pas ndërprerjes së ndeshjes Çeki-Kroacia për shkak të mjeteve...

GRUPI D

Zëvendësuesit shpëtojnë Çekinë

Foto: Uefa Official

17 Qershor, 2016 @18:59

Përkundër dominimit dhe me shumë rasteve për shënim, Kroacia u...

PARA NDESHJES

Formacionet zyrtare: Spanja - Turqia

17 Qershor, 2016 @18:46

Pak më shumë se një orë para ndeshjes së fundit të xhiros së...

KOMBËTARJA

Stërvitja e fundit para Rumanisë

17 Qershor, 2016 @18:41

Kuqezinjtë sot kanë zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes me...

NË MITROVICË

Shotani te Trepça’89

17 Qershor, 2016 @18:33

Trajneri i deritashëm i Vushtrrisë, Bekim Shotani, është emëruar...

BEKIM BALAJ

Lëndimi i Ajetit ndërroi planet

17 Qershor, 2016 @18:27

Në konferencën për shtyp të kombëtares shqiptare para mediave...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016