Të gjitha lajmet

DITA E PARË

Buletini 1: Buletini i ditës parë për EURO 2016

Buletini 1: Buletini i ditës parë për EURO 2016

10 Qershor, 2016 @9:05

Lexues të Borozani.com prej sot deri në fund të EURO 2016 do t’ju sjellim buletinin e ditës që jep informata të shpejta dhe më interesantet të ditës që e lamë pas dhe ato që na presin sot.

DITA E PARË

Pas viteve përgatitje EURO2016 nis sot. Ndeshja e parë zhvillohet në St Denis, ku organizatori Franca pret Rumaninë (21:00).

Të dy skuadrat janë në një grup me Shqipërinë, që luan nesër ndaj Zvicrës.

g

KRIZA FRANCEZE

Kamionxhinjtë në Paris, por edhe në tërë Francë kanë bërë të ditur që do të nisin protestën sot, kundër ligjeve të reja të punës në Francë. Të njejtën e kanë paralajmëruar edhe linjat kryesore hekurudhore që çojnë në Stade de France ku zhvillohet ndeshja Franca-Rumania.

L’EQUIPE DO RIKTHIMIN E HISTORISË

Gazeta më e madhe sportive franceze, L’Equipe, ka kërkuar nga reprezentacioni francez që të rishkruajë historinë. Francës i është kërkuar fitore ndaj Rumanisë për kampionat të mbarë dhe kjo është thënë të vazhdohet deri në fund, me fitore edhe më 10 korrik, në finale të EUROs.

d

SHQIPONJAT PO ATEROJNË

Një numër i madh i Tifozave Kuq e Zi është parë në rrugët e ndryshme europiane në drejtim të Francës. Sa janë nisur për Belgjikë, prej ku është shumë afër Lens, ku Shqipëria zhvillon duelin me Zvicrën nesër. Kurse të tjerët janë akomoduar në afërsi të Marseilles, ku Shqipëria pas 5 ditësh luan ndaj Francës.

d

70’000 ANGLEZË

Mediat britanike kanë paralajmëruar se mbi 70 mijë tifozë të Anglisë do të jenë të pranishëm nesër në Marseille ku Anglia luan ndeshjen e parë ndaj Rusisë.

FUTBOLLISTËT KUQEZI

Të gjithë futbollistët e kombëtares dje kanë pasur pushim mbi 12 orë, për tu relaksuar para ndeshjes ndaj Zvicrës.

RRJETET SOCIALE

Asnjë futbollist i kombëtares nuk ka postuar fotografi në rrjete sociale dje, përkundër pushimit. I ka ndalë Gianni De Biasi?!

f

KA EDHE NË FRANCË

Ata që nuk e kanë mbushur albumin e Paninit për EURO 2016, mund t’i marrin fotografitë e dyfishta me veti drejt Francës. Mund ta mbushni albumin atje dhe mund të ndërroni me mijëra tifozë nga e gjithë Europa.

d

 

DATAT

Kosova nis ndaj Finlandës, pastaj vjen Kroacia

9 Qershor, 2016 @23:44

Pas mbledhjes së Komisionit për Çështje Urgjente të UEFA-së sot...

KUALIFIKOHET

Memushaj në Serie A

9 Qershor, 2016 @23:23

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, do të luaj...

ZYRTARISHT

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

9 Qershor, 2016 @20:38

Pas pranimit në UEFA dhe FIFA, vjen edhe një lajm pozitiv për...

SUPERLIGA

Drenica me trajner të ri

9 Qershor, 2016 @18:35

Përmes një njoftimi në llogarinë e klubit në Facebook, Drenica...

OLD TRAFFORD

Mesfushori me kontratë të re

9 Qershor, 2016 @17:03

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Manchester United ka...

KOMBËTARJA

Ku po stërvitet Kombëtarja?

Foto:FSHF

9 Qershor, 2016 @16:57

Në një video të publikuar një ditë para fillimit të EURO2016,...

DANIEL AGGER

Pensionohet me 31 vjet

REUTERS/Arkiv

9 Qershor, 2016 @15:50

Qendërmbrojtësi danez 31 vjeçar, Daniel Agger, ka vendosur që të...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016