Të gjitha lajmet

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

Bulls befason liderin e Lindjes

17 Prill, 2017 @8:28

Boston Celtics
Chicago Bulls
Boston Celtics 102 : 106 Chicago Bulls
Isaiah THOMAS 33 pikë Jimmy BUTLER 30 pikë

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka rëndësi.

Bostoni i cili e përfundoi stinorin e rregullt në maje të Lindjes, pësoi humbje me rezultat 106-102 nga Chicago Bulls, që e kishte fituar në ndeshjet e fundit të drejtën e Play Offit.

a

Jimmy Butler ishte më i miri te “demat” me 30 pikë e 9 kërcime.

a

Ndërsa në anën tjetër, edhepse është tronditur me vdekjen e motrës dy ditë më parë, Isaiah Thomas, me sy të përlotur luajti 38 minuta te Bostoni dhe ishte koshashënuesi më i mirë me 33 pikë, 6 asistime, 5 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

a

SKEMA E PLAY OFFIT

Chicago me këtë fitore, kaloi 1-0 në epërsi në seri, derisa ndeshja e radhës do të luhet përsëri në “TD Garden” me 18 prill.

WARRIORS - BLAZERS @ GAME 1

Portland luftoi por Warriors fitoi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:12

Golden State Warriors, arriti ta mposht Portland Trail Blazersin me...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 1

Washingtoni nuk gabon në shtëpi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @7:42

Washington Wizards, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti të...

VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasani rrëzon Vëllaznimin nga Superliga!

16 Prill, 2017 @19:59

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka arritur të shënojë fitore të...

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI-KERASAN

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

16 Prill, 2017 @19:43

Kerasan Prishtina ka arritur që të mbrojë epërsinë e krijuar në...

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasan shkon në pushim me epërsi

16 Prill, 2017 @18:49

Kerasan Prishtina ka shkuar në pushim me epërsi të vogël ndaj...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

Të gjitha lajmet nga NBA