Të gjitha lajmet

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

24 Mars, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra e tij ishte më dominuese nga aspekti i lojës fizike.

“Patëm gabime që na kushtuan shumë. Sonte treguam një lojë shumë më të mirë se sa herëve të tjera. Vetë loja tregoi se ishim më të mirë fizikisht. Fituam më shumë duele se islandezët. Mos të them edhe kësaj radhe nuk patëm fat. E mira është se më parë e kishim kreativitetin, ndërsa kësaj radhe edhe përparësinë fizike. Ndoshta një pikë do të duhej të ishte e jona,” tha Bunjaki.

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 Mars, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për...

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 Mars, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në...

VIDEO: ITA-ALB

Italia dyfishon epërsinë

24 Mars, 2017 @22:26

Ciro Immobile i ka shënuar bashkëlojtarit të tij në Lazio, Thomas...

ITA-ALB

Ndërprehet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë

24 Mars, 2017 @22:03

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve në tribuna, ka...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Nuhiut ngjall shpresat e Kosovës

24 Mars, 2017 @21:54

Atdhe Nuhiu ka shënuar në minutën 53’ për ta ngushtuar epërsinë...

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 Mars, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me...

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 Mars, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 Mars, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018