Të gjitha lajmet

ALBERT BUNJAKU

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

8 Tetor, 2016 @20:03

Golashënuesi më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, shpreson që të shënojë gol nesër në përballjen që Kosova e zhvillon ndaj Ukrainës si mysafir në Krakoë të Polonisë.

“Ndihem shumë mirë para lojës së nesërme. Kemi evidentuar gabimet e ndeshjes ndaj Kroacisë dhe do të tentojmë mos t’i bëjnmë ndaj Ukrainës. Unë kam shënuar tre herë deri tash në 7 ndeshje dhe në ndeshjen e radhës mund të shënoj një tjetër gol,” ka thënë Bunjaku sot.

Bunjaku 32 vjeç është lojtari më me përvojë në përfaqësuesen e Kosovës dhe nesër pritet të jetë në 11-shen e parë të selektorit me mbiemër të njejtë.

PARA NDESHJES NË KRAKOW

Zeneli shpreson në rezultat pozitiv

8 Tetor, 2016 @19:43

Futbollisti që debutoi për përfaqësuesen e Kosovës në ndeshje...

AZERBEJXHANI - NORVEGJIA

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

8 Tetor, 2016 @19:14

Njëra ndër ekipet modeste në kualifikueset për Botërorin Rusia...

MALI I ZI - KAZAKISTANI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

8 Tetor, 2016 @19:06

Sulmuesi pejan i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka qenë startues në...

GRUPI F: ANGLI - MALTË

Anglia fiton ndaj Maltës

Foto: Squawka

8 Tetor, 2016 @18:57

Ashtu siç pritej, Anglia e ka mposhtur pa probleme përfaqësuesen e...

KONFERENCA PARA NDESHJES

Shevchenko nuk e nënvlerëson Kosovën

8 Tetor, 2016 @16:53

Përveç Albert Bunjakit, në konferencë para mediave foli edhe...

NGA KONFERENCA

Bunjaki tregon synimet e Kosovës

Foto: FFK

8 Tetor, 2016 @16:44

Një ditë para ndeshjes kualifikuese ndaj Ukrainës, përzgjedhësi...

MIQËSORE

Skënderbeu mposht Trepçën 89’

Foto: Skenderbeu Facebook

8 Tetor, 2016 @16:33

Duke shfrytëzuar pushimin si pasojë e ndeshjeve të Kombëtarëve,...

SHQIPËRI-SPANJË

Shqipëri-Spanjë, përballjet e mëparshme

8 Tetor, 2016 @13:18

Kombëtarja kuqezi do të luftojë të dielën kundër Spanjës për...

LISTA E FUTBOLLISTËVE

Publikohen ftesat për Kosovën U19

Foto: FFK

21 Qershor, 2018 @15:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka...

MEDIA

Prapaskenat e përzgjedhjes së logos së FFK-së

Foto: @kosovanfooty

21 Qershor, 2018 @10:19

Derisa logoja e re e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK)...

PAS VIZITËS NËSTADIUM

UEFA kërkon angazhim të madh për stadiumin e Prishtinës

Foto: @kosovanfooty

21 Qershor, 2018 @9:56

Zyrtarët e UEFA-së që vizituan në ditët e kaluara stadiumin e...

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 Qershor, 2018 @10:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të...

LETRA E UEFA-së

Čeferin: Vokrri çelës i pranimit të Kosovës në UEFA

Fadil Vokrri duke parakaluar para ndeshjes së parë miqësore të Kosovës, para pranimit në UEFA e FIFA/ BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @18:50

Pak më parë edhe faqja zyrtare e UEFA-së ka plasuar lajmin për...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja