Të gjitha lajmet

TRANSFER

Burim Sadiku kalon te Vushtrria

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Burim Sadiku kalon te Vushtrria

16 Korrik, 2017 @18:58

Gardiani i deritashëm i Drenicës, Burim Sadiku, përmes një njoftimi në llogarinë e tij personale në facebook, bëri të ditur që u largua nga Drenica.

Sadiku rikthehet te Vushtrria aty ku u zhvillua si portier, derisa i falenderoi të gjithë trajnerët që ka punuar së bashku te klubi kuqezi.

Vushtrria stinorin e kaluar në Ligën e Parë përfundoi në pozitën e gjashtë.

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @23:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

TE KAMPIONI

Chelsea zyrtarizon Bakayokon

chelsea/ facebook

15 Korrik, 2017 @18:27

Pak më parë, kampioni i Anglisë Chelsea, e zyrtarizoi mesfushorin...

ROSSONERI

Milan zyrtarizon përforcimin e radhës

acmilan/ facebook

15 Korrik, 2017 @18:08

Gjigandi italian, Milan, nuk po ndalet me përforcime. Transferimi...

DOUGLAS LUIZ

City kap brazilianin e radhës

15 Korrik, 2017 @17:11

Mesfushori i ri brazilian, Douglas Luiz, është lojtari i ri i...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

OPEROHET MAZREKAJ

Operim i suksesshëm për Mazrekajn, tre javë mungesë

Foto: prishtinafc.com

17 Tetor, 2017 @12:09

Mesfushori i Prishtinës, Mentor Mazrekaj, është operuar me sukses...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i xhiros XI në Ligën e Parë

17 Tetor, 2017 @9:29

Është përcaktuar orari i xhiros XI në Ligën e Parë të Kosovës...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i ndeshjeve të xhiros së XI

Foto: BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Tetor, 2017 @14:34

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së njëmbëdhjetë...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga