Të gjitha lajmet

CHELSEA-BURNLEY

Burnley befason kampionin në start

Foto: premierleague.com

Burnley befason kampionin në start

12 Gusht, 2017 @17:01

Chelsea
Burnley
Chelsea 2 : 3 Burnley
Álvaro Morata 69', David Luiz 88' 24', 43' S. Vokes, 39' S. Ward

Stamford Bridge, Londër

Fillim aspak i mirë për Chelsean e Antonio Contes në start të Premier Ligës.

ok

Tre gola të pranuara në pjesë të parë nga një Burnley i disponuar dhe Sam Vokes në formë që shënoi 2 gola për ekipin e tij.

TABELA AKTUALE

Tentim rikthimi i Chelseat, i pamjaftueshëm deri në fund, 2-3.

mo

Chelsea përfundoi ndeshjen me 9 lojtarë në fushë, pasi që Gary Cahill (14’) dhe Cesc Fabregas (81’) u ndëshkuan me karton të kuq.

dy

Spanjolli Alvaro Morata debutoi me gol dhe asist në përballjen e parë për Chelsean, ndërsa ekipi mbeti pa pikë pas xhiros së parë, pasi që skuadra e Sean Dyches shfrytëzoi çdo mundësi të dhënë dhe këtë e ruajti deri në fund.

po


Chelsea vs Burnley 2-3 - All Goals & Highlights… by goalz1

DIREKT ONLINE

Shkëndija-Vardar, direkt online

12 Gusht, 2017 @15:40

Ndeshja derbi e fillimit të stinorit të Maqedonisë ndërmjet...

WATFORD - LIVERPOOLI

Liverpooli ndalet në çastet e fundit

12 Gusht, 2017 @14:29

Atë që e bëri mbrëmë Arsenali, fitoren me përmbysje, ishte...

MIQËSORE: TIRANA-LIRIA

Tirana-Liria, sot

BOROZANI/Arkiv

12 Gusht, 2017 @11:08

Skuadra e Lirisë që po zhvillon fazën e radhës përgatitore në...

EKSKLUZIVE

Ruxhi ndahet nga Liria

Armend Ruxhi, duke mbrojtur portën e Lirisë në stinorin e kaluar/ BOROZANI/ A. P.

12 Gusht, 2017 @10:43

Portieri vendas i Lirisë, Armend Ruxhi, është ndarë nga ekipi...

BASAKSEHIR

Cikalleshi starton me fitore

11 Gusht, 2017 @22:59

Nënkampioni i Turqisë Basaksehir dhe skuadra e sulmuesit së...

SHKËNDIJA - MILAN

Brenda ditës Shkëndija shet 10 mijë bileta

11 Gusht, 2017 @22:27

Interesim i jashtëzakonshëm për takimim e dytë të play offit të...

ARSENAL-LEICESTER

Nga ferri në parajsë!

Foto: arsenal.com, lcfc/facebook

11 Gusht, 2017 @21:50

Debutim me gol për Alex Lacazette. Francezi shënoi golin më të...

SHKËNDIJA

Hasani, Cuculi e Ibraimi takojnë fansat

11 Gusht, 2017 @19:07

Pasi filloi shitja e biletave për takimin historik ndaj Milanit,...

MIQËSORE

Flamurtari mposht Feronikelin në miqësore

11 Gusht, 2017 @19:01

Në miqësoren e zhvilluar sot kur jemi pak ditë para fillimit të...

ARSENAL - LEICESTER

Formacionet e skuadrave, starton Xhaka

11 Gusht, 2017 @18:38

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes së parë të...

TONY PULIS

Shkarkohet edhe një trajner në Premier Ligë

20 Nëntor, 2017 @13:25

Pas largimit të Ronald Koemanit nga Everton, pastaj Slaven Bilicit...

UNITED - NEWCASTLE

Rikthehen yjet, rikthehet fitorja

18 Nëntor, 2017 @20:23

Ashtu sikur të gjithë favoritët e tjerë në Premier League sot,...

LEICESTER - M.CITY

Edhe një fitore për Cityn

18 Nëntor, 2017 @18:24

Manchester City ka shënuar fitoren e gjashtë në udhëtim këtë...

WBA - CHELSEA

Poker i Chelseat ndaj Albionëve

18 Nëntor, 2017 @18:22

Eden Hazard ka pasur një super-paraqitje ndaj West Bromwich Albion....

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON

Salah vazhdon me të vjetrën

18 Nëntor, 2017 @18:12

Mohamed Salah ka shënuar dy herë në fitoren 3-0 të Liverpool ndaj...

Të gjitha lajmet nga Premier League