Të gjitha lajmet

ALL EUROLEAGUE FIRTS TEAM

5-shja më e mirë e stinorit në Euroligë

Foto:euroleague.net

5-shja më e mirë e stinorit në Euroligë

11 Maj, 2017 @13:19

Është përzgjedhur pesëshja më e mirë e stinorit në Euroligë për këtë stinor.

Në pesëshen e parë janë këto emra: Sergio Llull (Real Madrid), Nando De Colo (Cska Moska), Georgios Printezis (Olympiacos), Bogdan Bogdanovic (Fenerbahçe), Ekpe Udoh (Fenerbahçe).

SKEMA E PLAY OFFIT

Stinori i sivjetëm do të përfundojë me 21 maj, derisa në Final Four janë skuadrat: Fenerbahçe - Real Madrid dhe CKSA Moska - Olympiacos.

PARA NDESHJES: UNITED - KALAJA

Lufta për Ligë të Parë, vazhdon sot

Pamje nga dueli i parë KB Kalaja - KB United B.

11 Maj, 2017 @12:54

Ndeshja e dytë finale e “play-off”-it të Ligës së Dytë...

CELTICS vs WIZARDS @ GAME 5

Celtics merr epërsinë

Foto: nba.com/celtics

11 Maj, 2017 @8:49

Boston Celetics ka shënuar fitore në duelin e pestë të serisë...

DUELI I DYTË I SERISË

Barazim i serisë, ose kampioni në Superligë

BOROZANI/Arkiv

11 Maj, 2017 @8:37

Me fillim në ora 18:00 sot në Gjilan do të përballen Drita dhe...

NIS TË SHTUNËN

Të shtunën, nis seria finale

Ekipi i Bashkimit dhe Prishtinës, para dueleve të rëndësishme/ Foto: FBK

11 Maj, 2017 @8:02

Me përballjen ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit që...

PRISHTINA - PENZA @ GAME 2 / FINAL

Penza, kampione e Kosovës

10 Maj, 2017 @17:49

Skuadra e Penzës është kampione e Kosovës për stinorin 2016/17...

SPURS - ROCKETS @ GAME 5

Ginobili ia sjell fitoren e tretë skuadrës

Foto:nba.com

10 Maj, 2017 @9:23

San Antonio Spurs arriti ta mposht Houston Rocketsin në ndeshjen e...

JAZZ - WARRIORS @ GAME 4

Warriorsat pa u lodhur në finale të Konferencës

Foto:nba.com

9 Maj, 2017 @9:43

Golden State Warriors, duke deklasuar Utah Jazzin, arriti të...

PANA - BARÇA

Panathinaikos mposht Barcelonën

Foto: euroleague.net

11 Janar, 2018 @22:43

Panathinaikosi arriti ta mposht Barcelonën me rezultat 84-75, në...

FENERBAHÇE - REAL MADRID

Doncic stratosferik, mbretërit triumfojnë në Stamboll

Foto: euroleague.net

28 Dhjetor, 2017 @21:08

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, arriti një fitore tejet e...

EUROLEAGUE / NBA

Beno Udrih transferohet te Zalgirisi

nba.com

25 Dhjetor, 2017 @12:50

Skuadra lituaneze, Zalgiris Kaunas, zyrtarizoi veteranin slloven Beno...

BROSE-REAL

Mbretërit triumfojnë në Gjermani

Foto: euroleague.net

21 Dhjetor, 2017 @22:32

Real Madrid ka arritur te fitorja e tetë e stinorit në Euroleague,...

MACCABI-FENERBAHÇE

Maccabi mposht kampionin

Foto: Maccabi Official/ fb

21 Dhjetor, 2017 @22:14

Me një paraqitje të fuqishme në çerek të parë dhe ruajte të...

Të gjitha lajmet nga Euroleague