Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 Tetor, 2017 @22:49

Shqipëria
Italia
Shqipëria 0 : 1 Italia
73' A. Candreva

Stadiumi: Loro Boriçi, Shkodër.

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me radhë nën drejtimin e Christian Panuccit. Pas Spanjës, tre ditë më parë, sonte Italia ka dalë fituese me rezultat minimal, 0-1 në Shkodër, përmes një goli të shënuar nga Antonio Candreva.

Përndryshe, kuqezinjtë kanë pasur një paraqitje shumë të mirë. Janë angazhuar mjaft, kanë tentuar për më shumë, por ka qenë e pamundur karshi një Italie të tillë, që tashmë pret kundërshtarin e barazhit drejt Botërorit.

TABELA AKTUALE

Sidoqoftë, ajo që kërkohej në fillim është arritur nga Shqipëria. Vendi i tretë ka qenë realiteti dhe kjo palëkundshëm dhe me plotë meritë gjendet mbi Izraelin, Maqedoninë dhe Lihtenshtajnin.

kos

 

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 Tetor, 2017 @22:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të...

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 Tetor, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 Tetor, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 Tetor, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të...

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros IX

BOROZANI/ D.S

9 Tetor, 2017 @19:04

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar referët e ndeshjeve...

KOSOVA NË ELITE ROUND

Kosova U19 me sukses historik

9 Tetor, 2017 @15:23

Futbollistët e Kosovës U19 kanë arritur sukses historik, duke...

PARA DUELIT

U19: Kosova - Lituania, 11-shet e para

9 Tetor, 2017 @13:02

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes vendimtare për...

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 Tetor, 2017 @12:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë...

GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 Tetor, 2017 @22:48

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen...

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 Tetor, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe...

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 Tetor, 2017 @22:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të...

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 Tetor, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 Tetor, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 Tetor, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të...

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 Tetor, 2017 @12:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018